בחזרה

חבל זלצבורג והאגמים

• אמנם לא בטוח שנוכל לטוס בספטמבר הקרוב אבל החלטתי בכל זאת לתכנן. 

קראתי סיפורי טיול,  בדקתי את הרשימה של יעדים שמציע צביקה בוארון והסתבכתי בהבנה מה היעדים המועדפים. למשל באיזה מערת מלח לבחור?  

באיזה נקיק/קניון לטייל (Kitzlochklamm או בSigmund Thun Klamm קצר יותר אבל אולי מרשים יותר ) אולי באחד מהם קשה יותר??אני מבינה שקניון ליכטנשטיין עדיין סגור.

לאיזה הר /תצפית הכי כדאי לעלות?  Kitzsteinhorn,  Schafberg  , Dachstein (תצפית 5 האגמים). לקרחון בדכשטיין

האם כדאי להגיע למערת הקרח  ליד ורפן eisriesenwelt? הבנתי שמלבד העובדה שהיא מערה מכוסה בקרח אין בה משהו מרשים. אני טועה? כדאי לעלות רק לתצפית? . הרי יש מקומות נוספים בהם עולים להרים ויש תצפיות.

סביב איזה אגם הכי נחמד לטייל?

אולי אם יהייו לי פתרונים אצליח לגבש תכנית, אם לא לספטמבר הקרוב אז לעתיד רחוק יותר.

תודה מראש לעונים.

• @ח-ג

רק נקודה קטנה- נכון לעכשיו אין צפי להחזרת הרכבלים לפעילות לפני עונת הסקי.

כמובן שזה יכול להשתנות מחר בבוקר.

כדאי לעקוב גם לגבי האופציה של רכבלים.

ובכלל-הייתי מחכה עם תוכניות עד שאוסטריה תחזור לשגרה בסיסית ותיירות פנים-ותוכלי לזהות יעדים שלא נפתחים בקיץ 2020. עכשיו חודש מוקדם מדי,לדעתי.

• @יונית

אני לא מתכוונת לצאת לטיול אם יהיו מגבלות ובכל זאת מנסה  לתכנן, לא ברגע האחרון, בתקוה שנזכה לטייל בחבל ארץ זה.  כרגע כשהנכדים לא “מפעילים” אותנו . יש פנאי… בתקוה שיום יבוא וחברות הביטוח יאפשרו לנו לטוס.

לכן אשמח להבין איך לתעדף את האתרים הרבים שיש באזור וכמה ימים באמת כדאי לשהות בו אם רוצים לשלב אתרים יפים שלהבנתי בחלקם יש גם טיולים רגליים ברמה סבירה. 

• @ח-ג

יש אין ספור אפשרויות כפי שהבנת

אני הייתי מתחילה לתעדף לפי נקודות מישלין למשל (מי שזכה ל3 כוכבים קודם)

שמה על המפה ומתחילה לבנות מסלול- כמו בכל טיול אחר.

לדוגמה- מכרה המלח--- בודקת מיקום, שעות פעילות(סתיו בכ”ז) פעילות נוספת באותו יום (עם מה זה משתלב טוב יותר)- אין הבדל מהותי בינהם.

נקיקים -כנ”ל (ויש עוד חמוד למרקלאם) .

וככה למיין את האתרים ולתעדף את היותר נכונים לכם- בכל מקרה כולם מוצלחים זו בחירה בין גלידת שוקולד וגלידת תות שדה-הכול מתוק.

• לא היינו בכל המקומות שאת שואלת עליהם, ולכן אני לא יכול לענות של שאלות של “מי הכי?”. אני כן יכול להמליץ על מקומות שהיינו בהם ולדעתי כדאי לבקר בהם:

1. נקיק Sigmund thun מאד יפה. מומלץ. 
    2. התצפית של "חמש האצבעות" (ולא 5 האגמים) נהדרת, לא לוותר!
    3. לגבי אגמים הטיול המוצלח ביותר ברגל היה סביב Gossausee. אשר לאגמים הגדולים עם העיירות היפות, אנחנו אהבנו מאד את Traunsee עם העיירה Gemunden אבל ממש קשה להחליט, כולם כמעט נהדרים.
    איחולי הצלחה שתגיעי למימוש...

• @משה-א

תודה רבה. אגמים=פליטת קולמוס. עזרת לי.

• @ח-ג

עשינו  המון טיולים לאוסטריה הנהדרת וגם כמה טיולים ספצית לאגמים. בקיץ האחרון היינו בדירה מקסימה ממש על שפת אגם סנט וולפגנג.

לטעמי סנט וולפגנג היא העיירה היפה ביותר באגמים. אפילו יותר מהאלשטט המתויירת מאד. 

תצפית 5 האצבעות גם היא נהדרת ויש מערת קרח בתחנה האמצעית של אותו רכבל כך שקל לשלב. 

אם תרצי המלצות נוספות אשמח לתת

זה הנוף מהדירה

• @ח-ג

היינו בזיגמונד טון קלאם וגם בקיצלוך קלאם. אנחנו יותר אהבנו את קיצלוך קלאם, אבל יש בו הרבה מדרגות, יותר מזיגמונד טון קלאם. לשיקולכם.

היינו גם בschfberg וגם בתצפית חמשת האצבעות, לא הייתי מותרת על אף אחת מהן, לכן למעשה ביקרנו בשתיהן. מה שכן לתצפית חמשת האצבעות יש הליכה של כחצי שעה שבחזור כוללת עליות. – שוב לשיקולכם.

(גם בתצפית שכפברג יש עליה קצרצרה ללמעלה של כחמש דקות.)

לגבי הר הקיצטנהורן – משום מה לא יצאנו עם רושם עמוק מידי, מתחם שעשועי השלג עלוב למדי , הנוף יפה מאד אבל ראינו כבר יפים ממנו.

• @dinz 

תודה רבה לך ולצחצח.

בינתיים אין לנו בעיה עם מדרגות אם סכנת ההחלקה נמוכה (אני קלת משקל והגעתי למסקנה שבגלל זה אחיזת הנעליים חלשה) ומקוה שגם לא תהיה כשנזכה לטייל. 

לוקחת בחשבון את הערותיכם והמלצותיכם.

.

• @ח-ג

סכנת החלקה תלויה במזג אוויר, היות ומדובר על ספטמבר- מאד תלוי במשקעים ואפילו בטל בוקר (במסלול שמתחילים מוקדם בבוקר).

גם אני מצטרפת למשה א לגבי אגם Gossausee שהוא קצת פחות מוכר ושחוק---אבל יפיפה (ומסלול הליכה שטוח לא מסובך).

• @ח-ג

היינו בזמנו בליכטנשיןקלאם, וזה נחמד

לא יותר מזה

טבע חביב, לא משהו יחודי

לגבי מערת הקרח, אם טרם הייתם במערת קרח, לדעתי החוויה מענינת

• @ח-ג

דוקא מכרה מלח (היינו בהליאן), נראה לנו יותר כמו גימיק חביב שמתאים יותר לילדים

• @hil

תודה לך. 

קראתי שבליכטנשטייןקלאם היתה מפולת והמסלול נסגר. לא קראתי שנפתח, כך שבכל מקרה כרגע לא בתכנון.

פעמיים היינו במערת הקרח בסלובקיה. לפני 30 שנה היה מדהים, ולפני 7שנים, בערך, הציפיות היו גבוהות מידי. הרבה זקיפים ונטיפים נעלמו וניא נראתה כמעט ריקה. הגעתי למסקנה שמערות הנטיפים שהייתי בהן היו מענינות יותר גם אם לא היו בהן נטיפים מרשימים מאוד, היו הפתעות בתצורות הסלע, מעברים צרים, "חדרים" מקוי מים וגם נחלים תת קרקעיים..

מדברייך אני מבינה שמערות המלח לא בעדיפות גבוהה.

• @ח-ג

אכן ליכטנשטיין עדיין סגור .

שימי לב- יש שני סוגי אתרים 

1. מכרה מלח- תהליך הכריה -יש כמה מכרות כאלו-הכי מפורסם ומתויר זה שבבאד דורנבג(הלאין) יש לו גם כניסה מהצד הבווארי. אם את מגיעה לאגמים הדרומיים יש עוד מכרה מלח לא רחוק מאגם Gossausee – דליל במבקרים ובלי גימיקים, אבל בשביל “מכרה” זה מספיק בהחלט.
    2. מערת קרח- שונה ממערות נטיפים אחרות כי הכול כאן…. מקרח, ולדעתי-בהחלט שווה ביקור אחת מהמערות האלו בוורפן או בהלשטט.

• מכרה מלח זה באמת יותר חוויה לילדים

ובמיוחד לימים גשומים

• אני ממליצה מאוד להגיע לסכר קאפרון המדהים, שנמצא בגובה של כ- 2000 מטר. העלייה לשם משולבת אוטובוס+מעלית גדולה פתוחה+אוטובוס, בנופים מדהימים. נמצא קרוב מאוד לנקיק זיגמונד טון (שממש נחמד), כך שניתן לשלב את שניהם יחד.

(אנחנו קצת התפרענו באותו היום ושילבנו גם את מפלי קרימל שנמצאים במרחק שעה משם לכיוון מזרח, ולמרות שהיה עמוס ונסיעות ארוכות, לא הצטערנו כלל, כי המפלים היו מיוחדים ומטורפים בעוצמתם, ושווים בהחלט).

ממליצה גם על אגם גוסאו המקסים.

• @גילץ

תודה לך .

שבת שלום.

אני כרגע "חוקרת" את האלשטאט.

כבר הגעתי להחלטה להגיע לסכרים, אם מזג האויר יאפשר זאת, ולשלב עם אחד הנקיקים.

את ההר עם מערת הקרח, ליד ורפן עם נקיק שני ואולי עמק המפלים ליד גולינ.

את שאפברג עם עיירות ליד האגם ואת תצפית 5 האצבעות עם אגם גוסאו. עוד לא הבנתי מה דרגת הקושי בהליכה לאגם השני בגוסאו. יש מכשולים, או רק עליות קצת יותר תלולות?

שבת שלום.

• @ח-ג

מתעלמת כרגע מקורונה, ועונה כאילו הכל כרגיל להלהלה😊😉:

מכרה מלח - כולם אותו הדבר, תלכו לזה שישתלב לכם במסלול.

מערת הקרח בוורפן - אנחנו מאוד אהבנו. "מרשים" זו מילה סובייקטיבית. יש לקחת בחשבון 700 מדרגות. מערת דאכשטיין, בה לא היינו, נחשבת קלה יותר.

נקיק קיצלוך - נהדר! לא יודעת להשוות לאחרים. יש בו 400 מדרגות, ועשינו אותו באותו יום של מערת וורפן על 700 מדרגותיה, אז הרווחנו את הקלוריות של הקנודל הטעים.

ככלל, אין צורך להתענות לדעתי בהתלבטויות לגבי איזה נקיק או איזו מערת קרח לפקוד. הכל שם כל כך יפה. פשוט צריך לעשות בנק של אתרים, להעלות על מפה, ולבנות ימי טיול מגוונים (פסגות, אגמים, נקיקים, מערות) מתוך הבנה שמזג האויר באיזור הזה הוא המלך - הוא הפכפך מאוד, והוא יכתיב לכם בסופו של דבר את סדר היום. 

• @יונה-וקשת

מתעלמת כרגע מקורונה, ועונה כאילו הכל כרגיל להלהלה😊😉:-   גם אני מתעלמת כרגע...מתפללת ומקוה לטוב.   אם קראת את דברי ההקדמה שלי.. 

הצרופים שלי עד כה:

1. עליה ברכבל   Dachstein krippenstein- תצפית 5 האצבעות-האלשטאט- אגם גוסאו (Vorderer Gosausee). איני בטוחה שמספיקים באותו יום, יש מסלול באורך 5 ק"מ שממשיך מעבר לאגם "הקדמי"  לאגם "האחורי" עליה של 200 מ’ שבמפת ויקי לוק נראית תלולה. קשה מידי או איטי.  סביב האגם הראשון כשעה ורבע משך הטיול הרגלי הארוך לא ברור לי. 

2. Saint Wolfgang im Salzkammergut, עליה לSchafberg. כ4 שעות . בחזור בקור בעיירות שבדרך (Fuschl +?)

3. סכר קפרון ונקיק זיגנונד טון.

4.   eisriesenwelt ליד ורפן ומסלול מפלי גולינג.

5. עמק Stubach (האם נעלה ברכבל? ו Kitzlochklamm

6. אגם המלכים ומערת המלח הליין?

7. יום זלצבורג.

8. Dachstein-Gletscherbahn ? 

9. .. רשמתי לי שיפה גם בTraunsee ו Gemunden.

יכול להתאים לטיול משותף עם קרובי משפחה שגרים ליד לינץ.

• @ח-ג

לגבי  אגם גוסאו –

העלייה לאגם השני מוגדרת רמת קושי קלה – כלומר מסלול הליכה נוח ללא סלעים/בולדרים וכו׳

מה שכן הוא כולו בעלייה, לא מאד תלולה.

המסלול עצמו יפה מאד. הרבה פלגוני מים, מפלונים קטנים, בריכות מים.

האגם העליון מקסים, וגם התחתון.

קיצלוך/זיגמונד.

מודה ששניהם לא הפילו אותי מהרגליים, שניהם נחמדים, בעיניי זיגמונד יותר.

הכי הרשים אותי באיזור זה דוקא ווימבאך קלאם במובלעת הגרמנית על יד רמסאו.

2 התצפיות באגמים מרשימות – בעיני שאפברג הוא יעד חובה, על אף מחירו היקר. המראה למעלה בלתי נתפס.

אנחנו אהבנו מאד את התצפית על אגם האלחוט דוקא מהפוניקולר שמגיע לזלצברג (מכרות המלח) – היא פחות גבוהה מחמשת האצבעות אבל הרבה יותר עוצמתית לדעתי. וגם זולה משמעותית. יש מסלול ירידה מקסים ברגל חזרה להאלשטט

בחזרה