בחזרה

בורה בורה

• ערב טוב חברים

האם זה המקום להתייעץ על בורה בורה?

• @avishir1

כן. זה שייך לפולינזיה הצרפתית שנמצאת באיי הפסיפיק

• מעולה תודה.

מנסה לארגן “סקיצה ראשונית” בראש לגבי טיול{ירח דבש מאוחר-19 שנה😂}

כאשר רוצה  לבקר ב:

לאס וגאס

בורה בורה

כאשר בורה בורה זה עיקר הטיול. 

הסתבכתי קצת עם איפה נחיתה ומאיפה לחזור שכמובן גם את לוס אנגלס לקחתי בתור אופציה{לא בתור יעד ביקור אלא בתור יעד טיסה}

ניסיתי להתחשב בעלות וזמן טיסות כדי למצוא את השילוב הכי נורמלי...

כמה זמן מומלץ להקדיש לבורה בורה?{יש מצב להכניס איזה קרוז🤔}?

כמה זמן להכל בהנחה ששלושה ימים בוואגס מספיקים?

באיזו תקופה?

זה לבנתיים מספיק כדי לתת לי תמונה שאוכל להמשיך משם

תודה 

• @avishir1

מקווה שיש פה מישהו שיוכל לעזור לך עם היעד,

אני לפני המון שנים חשבתי להגיע לשם במסגרת טיול באיי הפסיפיק, אבל כשגיליתי כמה המקום הזה יקר בחרתי ביעדים אחרים. מניח שהעלויות בו לא השתנו.

אבל אתה תהיה חייב להגיע קודם לשדה”ת ב- papeete באי הראשי ולהגיע משם. יונייטד טסה ישיר מסן פרנסיסקו לשם. החברה של הוואי גם טסה לשם.

שים לב שבורה בורה הוא אי  קטן, בעיקר לנופש בטן-גב. יש קצת אופציה להליכות לא ארוכות בטבע, ופעילויות שקשורות לים ( שנורקלינג, צבי מים וכו’) כדי לגוון את הבטן-גב.

תצטרכו להעריך כמה זמן תרצו להיות שם לפי הכרותכם עם עצמכם. אביב-קיץ ישראלי הוא זמן טוב לביקור שם.

תהנו!

• @avishir1

אם כבר 19 שנה באיחור אז קודם כל מזל טוב 😄

גם אני עשיתי טיול בפסיפיק שכלל מספר מדינות אבל על טהיטי ויתרנו בגלל שיקולי תקציב ולכן אני לא יכול לעזור בפרטים הקטנים לגבי היעד עצמו.

דווקא לפני כמה חודשים היו כרטיסים של יונייטד מישראל דרך ארה"ב ל Papette בכ-900 דולרים (!) ופינטזנו לנסוע אבל ענייני הקורונה גנזו את הרעיון.

כמה תובנות מחיפוש המידע הקצר שעשינו אז:

1.זה אחד היעדים הכי רחוקים מישראל, לא משנה מאיזה כיוון טסים ולכן Stop over בארה"ב זה חכם מאוד ושובר את רצף הטיסות (אהל כנראה גם מייקר את הטיסה).

2. אם אני זוכר נכון, היה איזה קטע שטיסות נוחתות בשדה התעופה PPT בשעות שכבר אין טיסות המשך על מנת שתיירים יהיו חייבים לישון לילה אחד באי המרכזי מתוך דאגה לכלכלת האי.

3. בורה בורה הוא אי קטן ומשמש בעיקר כאתר נופש. לכן, אם נוסעים עד לשם שווה לשקול לבקר באיים נוספים בטהיטי.

4. אפשר להסתכל קצת על מידע שכתבו כאן גולשים אחרים באתר. לא הרבה מגיעים לשם מישראל ולכן המידע בעברית מוגבל אז שווה לחפש גם באתרים בינלאומיים.

• @thomas757

תודה רבה רבה

בודק...

• @avishir1

טאהיטי , פאפטה , בורה בורה  … וגם  קרוז  

פותח   השרשור  מבקש עצה כיצד לבקר ב BORA BORA   –  אחד  מן  האיים  של Tahiti  . 

במסגרת  טיול ארוך  ב ניו זילנד  המשכנו אל איי הפסיפיק  (  די  רחוק בזמן  – 2006   יולי/אוגוסט , גם פרסמתי מספר פוסטים לאחרונה כאן באתר ) . 

אחת האטרקציות המרכזיות היתה טאהיטי / בורה בורה  וכמובן שהתלבטתי כיצד לבצעה . 

מכיוון  שהיינו  לפני כן ב ניו זילנד  ,  המשכנו משם אל איים בפסיפיק  וביניהם  איי טאהיטי . 

הדרך  האפקטיבית ביותר שמצאתי  בכדי לבקר באיי טאהיטי ( הידועים  “לשמצה”  במחיריהם  היקרים )  היתה …     קרוז . ( ראיתי כי פותח השרשור העלה / שאל  אודות אופצייה זו ) . כפי שציינתי  חיטטתי היטב ומצאתי  קרוז בן 10 ימים בין איי טאהיטי השונים עם  חברת PRINCESS . ( זה היה בזמנו , לא יודע מה המצב כיום , אולי חברות נוספות ? ) .   הקרוז  פתר  לנו את בעיית הלינה היקרה  ב איי טאהיטי . הקרוז עצר  בין האיים השונים  למשך כל היום , מה שאפשר לנוסעים לרדת ולקחת סיורים מקומיים באיים השונים ( סיורים אותם ניתן להזמין  ישירות מן האנייה ) . ב בורה בורה  – הקרוז  עצר  ל 2 ימים  ( כולל הלילה ביניהם )  כך  שנתאפשר לנו לבצע מספר אטרקציות ב Bora Bora .  זכורה לי לטובה  האטרקצייה של  הצוללת ( דווקא – צהובה )  –  רואים את העולם ה תת מימי עם שפעת הדגים הצבעוניים . היתה גם סירה עם רצפת זכוכית , וגם Sunset Cruise . ב MOOREA   היה גם  שייט  לחיפוש  דולפינים  ע”י  ביולוג  מוכר . 

איך להגיע ?  בזמנו  גם  Lan Chile   הגיעו לשם . דרך  ארה”ב  נראה לי מתאים . ואולי לעצור גם ב HAWAII  ,  ב אי הגדול  של הוואי  –  ביג  איילנד –  התפרץ  זווקא  היום  ( ממש היום ) שוב הר הגעש  קילאאואה  – ואולי  ימשיך בהתפרצות  וכדאי לראות . ההר היה פעיל  למעלה מ 30 שנים  עם  לאבה אשר גלשה אל הים . ב 2018 – התקלקל  והלאבה הפסיקה לזרום . לחוסר מזלי , ממש ביש מזל , הייתי שם  ב מרץ השנה – 2020 –  ולא זכיתי לראות לאבה זורמת . 

מקווה  שעזרתי  ,  אלי . 

• @wizo1234

הגעתי לאי הגדול של הוואי בקיץ 2019 וגם אני פספסתי הזדמנות לראות את הלבה הזורמת. עזרת לי מאוד בכך שסיפרת על ההתפרצות המחודשת של הר הגעש, אני עוקבת ושוקלת להכניסו שוב לרשימת החלומות...

• @wizo1234

תודה רבה. 

אחלה רעיון לעשות את זה בעזרת קרוז. 

במיוחד שבורה בורה מקבל אקסטרה יום ללילה. 

זו בדיוק היתה הכוונה , "לטעום" מכמה איים ולהמשיך.  

יום נעים לכולם.

• @avishir1

כמובן שעוד המלצות ,טיפים,תובנות.…

יתקבלו בברכה

• @karnielr

אם מחפשים הר געש פעיל אז אני ממליץ מאוד לבקר בארכיפלג האיים ונואטו.

מעבר לזה שמדובר במדינה מדהימה, מעניינת ועם אנשים מקסימים, באי Tanna נמצא הר הגעש Yasur שהוא אחד הפעילים בעולם.

ביקרתי שם לפני תשע שנים וזו אחת החוויות שאזכור תמיד.

עומדים מעל לוע הר הגעש שמתפרץ כל הזמן ולבה עפה לאויר (חוויה מדהימה ומפחידה בו-זמנית).

לצערי לא יכול לצרף כאן את הסרטון שצילמתי אבל מצרף שתי תמונות.

בעמוד הויקיפדיה הזה של ההר יש למטה סרטון שאפשר לראות את ההתפרצויות. חשוב להגיד ששהתפרצויות מתרחשות כל הזמן. זה לא שרק אם יש מזל אז רואים אותן.

• @thomas757 אמר:

@karnielr

אם מחפשים הר געש פעיל אז אני ממליץ מאוד לבקר בארכיפלג האיים ונואטו.

כן….הטיול לשם כבר מתוכנן על הנייר לפרטי פרטים….

• @thomas757

סטרומבולי הרבה יותר קרוב ונגיש ונותן הצגה משובחת.

באותה הזדמנות אפשר לראות את הלוע המעשן קלות באי וולקנו (גראן קרטרה) ואת האטנה שבו לרוב הפעילות מתונה מאד, אבל יש תמיד צינורות לבה חמים על ההר (לא תמיד בטיחותי להגיע אליהם), ללכת על בזלת טריה וחמה ובד”כ גם לוע או שניים שפולטים מדי פעם אפר לוהט או קצת לבה ולא מעט עשן, אותם רואים ממרחק די גדול.

• @karnielr

מצויין.

אם זה ייצא לפועל ותרצו לשתף בתכנית כדי לקבל פידבק אז אשמח לעזור

• @karnielr        הר הגעש  Mt. Yasur   באי  Tanna   הנמצא  בארכיפלג  של  ונואטו  Vanuatu  ( וגם קצת על סטרומבולי , אטנה , וולקנו ) 

ב ארכיפלג של  ונואטו  ,  ב אי  Tanna  נמצא  הר הגעש  הפעיל  YASUR .  ביקרתי  שם  ב יולי/אוגוסט  2017  ( הגעה וחזרה מאוסטרליה ) .  בארכיפלג של ונואטו יש  מספר איים  . האי המרכזי – עם הבירה Porto Villa – המרכז המסחרי  . האי  Espiritu Santo  –  מרכז לנופש  חופים / צלילה . והאי Tanna עם הר הגעש הפעיל  Yasur  ( וגם חופים וולקניים , כפרי ילידים ומפלים ) . Mt. Yasur   –  הר געש  פעיל   –  פעיל זה עוד Understatement .  הר הגעש  פעיל  ויורק  בליסטראות של אש / סלעים  מותכים   24/7 . דהיינו  –  בכל  רגע  נתון  שמגיעים  לשם  :  תצוגת  התכלית  של  ההתפרצויות  /  המופע  ה אור-קולי   שרירה וקיימת . כן ,  זה  כמו ב סטרומבולי ( איטליה / סיציליה/ האיים  ה אאוליים  –  שם  עוד לא הייתי ) .  האי VOLCANO  ( אף הוא באיים  ה EOLEAN    מצפון לסיציליה ) פולט  עשן קל מן הקאלדרה שלו ( נקרא  FUMAROLES , אגב המונח שהשתרש  וולקאני Vulcano  נלקח מן  מכאן ) ,  הר הגעש Etna    מדי  פעם  ( שוב , רק מדי פעם  –  אחת  למספר שנים  ) מתפרץ  ולאבה זורמת במורדותיו . כן ,  הקרקע ב אטנה  חמה  במקומות מסויימים  ( הייתי  גם  ב Volcano   וגם ב Etna  ) .  אין  שום  השוואה ,  חוזר  ,  שום  השוואה  מבחינת  הפעילות  הוולקאנית  בין  Yasur  לבין  וולקנו  ו אטנה . בלשון של היום  :  Mt.Yasur   –  לא  רואה  ממטר  את  וולקאנו & אטנה . 

הרי  הגעש  היחידים  אשר  משתווים  מבחינת הפעילות הגעשית  24/7  ל Mt. Yasur  הינם  :  סטרומבולי ( פעיל )  וכן   Erta Ale  באתיופיה    וכן  Kilauea   באי הגדול ב הוואי  ( אשר  פעילותם  הוולקאנית  “התקלקלה” לאחרונה ,  שמעתי כי בזמן האחרון התחדשה הפעילות ב קילאואאה  ) .  באתיופיה הצלחתי לראות את הר הגעש כאשר היה פעיל , ואילו  ב הוואי  הגעתי לאחרונה ( מרץ 2020 )  אך ההר לא היה פעיל . 

הר הגעש  Yasur  , באי Tanna –    מגיעים בטיסת פנים  מן האי המרכזי עם Air Vanuatu . כמעט שאין דרכים כבושות שם ויש להתנייד ברכב  4X4  . צריך לדאוג מראש להסעה מהשדה אל מקום הלינה . אני לקחתי מקום לינה ממש קרוב אל הר הגעש –  לינה בסיסית  ב  BUNGALOW  . מן הבונגלו היתה תצפית ישירה אל הר הגעש העשן . ההגעה אל הר הגעש עצמו  –  אף היא מורכבת  .  צריך  לקחת הסעה מן הבונגלו  ( הבעלים של הבונגלו ) אל מרכז המבקרים של הר הגעש  ,  אשר  נמצא  מספר  ק”מ  מתחת  ללוע  של הר הגעש . הסיור בהר הגעש  הינו  מאורגן ע”י  הרשויות ( לא ניתן להיכנס עצמאית ) . מגיעים  אחה”צ  ( משהו כמו שעה 4 ) . שם מדריכים מקומיים מסבירים על הסיור . יש להקה מקומית  : רקדנים / זמרים  עם הופעת פולקלור , וכן ה שאמאן המקומי  נושא תפילה אל  “אלוהי”  הר הגעש  על מנת שהאחרון  יואיל  לקבל  את  המבקרים בתחום  אדנותו  . מבקש  להרגיע –  ה שמאן הודיע בסוף התפילה כי קיבלנו אישור לביקור . משם נוסעים ברכב המארגנים  מספר ק”מ ( לא הרכב עמו הגענו אל מרכז המבקרים ) ועולים  עד מתחת ל קלדרה – ה RIM  של הר הגעש . נוסעים  בקבוצה די גדולה ( הגיעו מכל בתי המלון / אכסניות אשר באי Tanna ׂׂ) . עולים  מספר מטרים  על  מדרגות  עשויות  עץ  עם  מעקים   מעץ  ומגיעים אל  השפה ( RIM ) של הר הגעש . אנו כבר בשעת אחה”צ מאוחרת  –  לפני  דמדומים . הרעיון –  לחוות את ההתפרצויות  הן  לפני השקיעה  והן  לאחר השקיעה . כמובן  שההתפרצויות  על  רקע  החושך / לאחר השקיעה  ( אדום על רקע שחור ) הן המרשימות ביותר  ( אלו התמונות אשר צירף  מגיב קודם  ) . נמצאים  על  שפת  הר הגעש ( ה RIM  )  במצטבר  כשעה / שעה וחצי . יש קבוצה של מדריכים –  ובעיקר  אנשי  ביטחון  אשר  מקפידים  שלא  להתקרב  יתר  על  המידה  אל החלק הפנימי  של   שפת הקלדרה . לאחר מכן , כבר חושך – נעזרים בפנסים –  יורדים בחזרה משפת הר הגעש , דרך גרמי המדרגות מעץ –  נעזרים במעקות העץ )  ומגיעים  אל  הרכבים  של  הנהלת השמורה . נסיעה מספר  ק”מ  ומגיעים  אל  מרכז  המבקרים  ומשם  עם  ההסעות  של  בתי המלון / אכסניות  חוזרים  אל מקומות הלינה . ה בונגלו שלי היה די קרוב , אך  היו  מבקרים  ( מ בתי מלון באי רחוקים יותר )  אשר  הנסיעה אל המלון  ארכה  לדבריהם  מעל  שעה . הכניסה  אל  הר הגעש  הינה כאמור מאורגנת  ומפוקחת ע”י השלטונות . כרטיס כניסה  עלה  כ  100 $  ( אין  טעות  –  100  דולר  אמריקאי  לכניסה  אחת .  משהו  כמו  10000 Vatu  – המטבע המקומי –  כאשר  שער החליפין  אז 2017 היה כ  1$=100  Vanuatu Vatu ( נדמה לי שראיתי כי כיום  2021 שער החליפין הינו  1$US = 110 Vanuatu Vatu  ).  הכניסה  השנייה  –  מי  שהגיע  בפעם  השנייה  –  חייבו  ב  כ  65$US   ( אי אפשר   “לעבוד עליהם”  – בכדי לשלם רק  65$  צריך להראות להם את הכרטיס הראשון )   אם  מגיעים  בפעם  3 שלישית  כי  אז הכניסה  חופשית  ללא  תשלום ( להראות 2 כרטיסים קודמים ) . אני  הגעתי  3  פעמים  –  יום  אחרי  יום  –  משום שזו  היתה  האטרקצייה אשר  לשמה נסעתי אל Vanuatu  . כאמור , יש עוד אטרקציות באי  Tanna ( לטעמי משניות ל הר הגעש ) וכן אטרקציות נוספות ב וונואטו  אך  כל  הללו  אינן  בנות השוואה ל אטרקצייה של הר געש פעיל  24/7  אשר  ניתן  להגיע  ממש אל שפת  הקלדרה  שלו ולצפות במטחי הסלעים המותכים / מוטחים  אל על . חופים  וולקניים   –  ניתן  לראות  גם  במקומות  אחרים ( ראיתי ב אי Maui   וגם ב Big Island ב הוואי  , ובעוד מקומות  ) חופים  בתוליים  ראיתי  במקומות אחרים  (  ב מאלדיביים  ,  זנזיבר , מאוריציוס , האי  Fraser  ב קווינסלנד  אוסטרליה ) .  הר געש  יורק אש 24/7  עם הגעה פיזית אל שפת הקלדרה  – כמעט רק ב   Mt. Yasur . לא רציתי  “לבזבז” את זמני  על  משהו  פחות אטרקטיבי . גם  ההגעה אל הר הגעש לא כל כך טריביאלית :  טיסה מ אוסטרליה אל ונואטו – האי המרכזי , משם  טיסת פנים  – אין כל יום –  אל האי Tanna . טיסה בחזרה אל האי המרכזי  . הטיסה מאוסטרליה אל / ומ  ונואטו  – אין טיסת המשך ישירה  ,  ועל כן  יש  לבלות  לילה / שני לילות גם בהלוך וגם בחזור  ב  Port Villa  באי המרכזי . כל זאת  לאחר  טיול  של  למעלה  מ חודש  ימים באוסטרליה –  לא רציתי  “להשקיע”  יותר  ב וונואטו  . מבחינתי  היה  זה  – Mt. Yasur  –  שיא הטיול  הן של אוסטרליה והן של ונואטו . 

מקווה  שעזרתי ,  אלי . 

• @wizo1234

עזרת מאוד. תודה. 

בחזרה