בחזרה

חבילות סקי

• @Maki869

הבעיה היחידה, לא כל אחד גר מול מרכז חיסונים ויכול פשוט לקפוץ לשם. 

- זאת נקודה שבה מחסנים את כולם או שייך למכבי?

• @aljaje

מי שזה מאוד חשוב לו, מגיע כל ערב למתחם החיסונים של הקופה שלו (והוא לא יהיה היחיד). אחרי כמה ניסיונות והתמדה זה יכול להצליח. 

• @עמיחי13

או, מי שיש לו הרבה זמן פנוי, אמצעי להגיע למרכז חיסונים – לא לכולם יש, בעיקר אם המרכז לא קרוב למקום המגורים.

*אני מעדיפה להמתין בסבלנות עד שישלחו לי זימון, לא אבזבז זמן כדי לעמוד בתור, להסתכן בהדבקה בווירוס ותצפיות על אנשים שמנסים להדחף(סיכוי גדול שימצאו כמה כאלה). 

אם היה מרכז שיכולתי לתצפת עליו מחלוני, הייתי מנסה את מזלי להתחסן ב”שאריות”, אני יודעת שחיסנו אנשים גם במהלך היום(*לא* בעודפים שנשארו). 

• @aljaje

אישתי הלכה לקופה שלה 

חיכתה 30 דקות וקיבלה חיסון ( בלי תור / רחוקה מגיל הנדרש ).

אני מסכים איתך שלא לכולם יש זמן .. אבל ברגע שיפתחו את השמיים בתנאי לחיסון שני ... הבלגן יחגוג !

• @Maki869 אמר:

ברגע שיפתחו את השמיים בתנאי לחיסון שני ... הבלגן יחגוג !

צודק.

• @Maki869

בעיה שכרגע כל המערב נמצא במצוקה ופיזור החיסון מתקדם מאוד לאט אצלם, אני לא צופה שזה ייפתח בחודשיים הקרובים לצערנו.

אולי בולגריה/רומניה, מדינות במצב כלכלי רעוע יותר?

אגב ידידים שלי טסו אתמול למקסיקו עם air canada, תוכל לגלוש גלים בקנקון. מניח שמישהי כאן כבר היתה שם

• @Maki869 אמר:

צריך פשוט להבין נקודה מאוד קטנה ומאוד ברורה!
    בסוף היום שנשארים חיסונים – אם לא השתמשו בהם – הם נזרקים לפח!
    לכן כל קופות החולים לא באמת יושבות ומחכות רק לפני 60+ ( שגם לא מגיעים סתם ככה אלה באים עם טור מראש )
    ולכן תמיד נשאר להם חיסונים בסוף היום..
    אז השאלה פשוטה: לזרוק לפח או לחסן מי שבא וכן רוצה להתחסן???!!!???

ולפעמים זה לא בגלל בעיית תכנון או בגלל שאין ברירה כי בחיסון של פייזר חייבים להפשיר 1000 מנות חיסון ואי אפשר פחות.

למשל לפני שבועיים באחד ממרכזי החיסון המשמעותיים 1,500 אנשים (כמובן מעל גיל 60) שקבעו תור פשוט לא הגיעו להתחסן.

במרכז התכוננו, הפשירו חיסונים, והרבה מאוד אנשים פשוט לא באו.

אז מה יעשו עם החיסונים? יזרקו?

אז קראו לכל מי שרק רצה לבוא ולהתחסן.

אני לא יודע מה קרה בשבועות אחרים ובמרכזים אחרים, להערכתי לא מדובר באירוע חד פעמי נקודתי.

לדעתי כל הכבוד לקופות החולים שהגדילו ראש ובמקום לזרוק מחסנים, מעולה שאנשים מגדילים ראש ומחפשים חיסונים, ואני לא מדבר על מקושרים שגוזלים חיסונים מאנשים בקבוצות סיכון אלא על כאלה שאם לא היו באים להתחסן אזי מנות החיסון היו מושלכות לפח.

• @דוקטור-דו-ליטל

נכון להיום (אם אני קורא נכון את המצב)

1. כל אירופה בסגר
    2. חוץ מישראל רק מדינה אחת באירופה מבצעת ברצינות מבצע חיסון – בריטניה. 
    3. כל השאר לא באמת עושות משהו. 

כך שהאופציה כמעט. היחידה שיש בינתיים היא – בנסקו. 

ניתן לקוות שבהמשך (בהנחה שהחיסון יוכיח את עצמו) הרצון לראות את המתחסנים הבריטים בקופות – ייצר פתרון בסגנון ״דרכון ירוק״ ועליו המחוסנים הישראלים יוכלו לקחת טרמפ.  

• @drporat

אכן כן, קיץ 2018. היה מעולה. צללתי עם כריש לוויתן. 

• @aljaje

וצפון אמריקה

• @rozmar

נכון. עד שסיימתי עם הסקנדינבים, שכחתי מאלה. 

• @aljaje

וכמובן, מי שנמצא בספרד גם יכול לבצע הליכה נורדית כרגע לאור מצב השלג. 

• @דוקטור-דו-ליטל אמר:

@Maki869 אמר:

צריך פשוט להבין נקודה מאוד קטנה ומאוד ברורה!
    בסוף היום שנשארים חיסונים – אם לא השתמשו בהם – הם נזרקים לפח!
    לכן כל קופות החולים לא באמת יושבות ומחכות רק לפני 60+ ( שגם לא מגיעים סתם ככה אלה באים עם טור מראש )
    ולכן תמיד נשאר להם חיסונים בסוף היום..
    אז השאלה פשוטה: לזרוק לפח או לחסן מי שבא וכן רוצה להתחסן???!!!???

ולפעמים זה לא בגלל בעיית תכנון או בגלל שאין ברירה כי בחיסון של פייזר חייבים להפשיר 1000 מנות חיסון ואי אפשר פחות.

למשל לפני שבועיים באחד ממרכזי החיסון המשמעותיים 1,500 אנשים (כמובן מעל גיל 60) שקבעו תור פשוט לא הגיעו להתחסן.

במרכז התכוננו, הפשירו חיסונים, והרבה מאוד אנשים פשוט לא באו.

אז מה יעשו עם החיסונים? יזרקו?

אז קראו לכל מי שרק רצה לבוא ולהתחסן.

אני לא יודע מה קרה בשבועות אחרים ובמרכזים אחרים, להערכתי לא מדובר באירוע חד פעמי נקודתי.

לדעתי כל הכבוד לקופות החולים שהגדילו ראש ובמקום לזרוק מחסנים, מעולה שאנשים מגדילים ראש ומחפשים חיסונים, ואני לא מדבר על מקושרים שגוזלים חיסונים מאנשים בקבוצות סיכון אלא על כאלה שאם לא היו באים להתחסן אזי מנות החיסון היו מושלכות לפח.

מה שרשמת פשוט הרחבת את הנקודה שלי ומה שאנחנו עשיתו ולמה עשינו!

• @drporat אמר:

@Maki869

בעיה שכרגע כל המערב נמצא במצוקה ופיזור החיסון מתקדם מאוד לאט אצלם, אני לא צופה שזה ייפתח בחודשיים הקרובים לצערנו.

אולי בולגריה/רומניה, מדינות במצב כלכלי רעוע יותר?

אגב ידידים שלי טסו אתמול למקסיקו עם air canada, תוכל לגלוש גלים בקנקון. מניח שמישהי כאן כבר היתה שם

מה שמוזר הוא-
    אוסטריין פותחת את הקו ב20.1 לוינה + הוציאו סרטון ממש מושקע עם שיר של ירושלים…
    ואני שאול אם זה קשור שאנחנו נהפכים לקהל יעד מאוד בטוח ומבטיח לתקופה הקרובה שיכול לטוס בפחות חשש ?!?!?!

• @Maki869

בינתיים, לצערנו טרם שינו את הוראות הכניסה לאוסטריה. 

• @jisaacs אמר:

@Maki869

בינתיים, לצערנו טרם שינו את הוראות הכניסה לאוסטריה. 

יש להם לשנות את ההוראה הזו עד 3.3
    😁

• @Maki869

עד אז יהיה מדובר לא רק על הישראלים 

אלא

גם על גדודי אנגלים,

ומצד שני תעשיית תיירות שלמה שנהרס לה החורף……

כל זה כמובן בהנחה שהמצב באוסטריה יהיה סביר ( כרגע הם בערך 1500-2000 מאומתים ליום, אבל אין להם “חרדים” כמונו »  המצב שלהם דומה למצב אצלנו בערים החילוניות)

• @jisaacs

לפי החדשות אתמול

גרמניה ואוסטריה ממש לא מתהבים מהרעיון של הדרכון הירוק וזה מקנה אישור כניסה חמדינה אחרת.. 

נראה שסתם עשיתי חיסון  

• @Maki869

כמה הערות על האימרה שלך

1. החיסון חשוב קודם כל כדי להגן על (בסגר חשיבות עולה) – תושבי מדינת ישראל, המעגל הקרוב אליך, הוריך ואנשים סביבך שנמצאים בסיכון. עליך. 
    2. גם אם מספר מדינות חשובות באירופה מתנגדות כעת לקונספט של הדרכון הירוק (משיקולים חברתיים דמוקרטיים) אין זה אומר שכל המדינות באירופה ינהגו כך. לתחושתי מדינות עניות יותר (בולגריה, סרביה, יוון ואחרות)  ש”הסתכנו” בעבר בפתיחת גבולות כתלות בבדיקות, יקפצו על המציאה הזו כדי להגן על הכלכלה שלהן, בעוד שהמדינות העשירות יכולות לספוג “עוד קצת” זמן ללא תיירות חוץ. 
    3. גם אם עדיין נהיה מבודדים בצורה כלשהיא, עדיין העובדה שמרבית המדינה מתחסנת, תאפשר לחזור לשגרה מסויימת מהר יותר – הן במישור הפרטי שלך (תוכל ללכת למסעדות, חדרי כושר ומלונות) והן במישור הלאומי (אנשים יוכלו לחזור ולעבוד בכבוד)

כך שאני מסתייג מהאימרה שלך ומקווה שהתכוונת – חבל שהזדרזדתי להתחסן, יכולתי גם להתחסן בעוד כחודש-חודשיים יחד עם כל שאר המדינה בת גילי. 

בריאות לכולם

בחזרה