בחזרה

מסלול 12 יום ביפן

• היי,

אני מתכנן מסלול לטיול ראשון ביפן באפריל שנה הבאה. יש לי 15 יום נטו כאשר הנחיתה היא בבוקר באוסקה והחזרה מטוקיו. עד עכשיו תכננתי את המסלול הבא:

ימים 1-4 קיוטו

ימים 5-6 נסיעה להירושימה + טיול באי

ימים 7 – 11 עדיין לא ברור

ימים 12 – 15 טוקיו

השאלות שלי הן:

1. האם מספר הימים בקיוטו וטוקיו הגיוני?
    2. יש לי חור בימים 7-11 (5 ימים מלאים) בין הירושימה לטוקיו שאני עוד לא סגור. יש כמה אופציות אבל הייתי שמח לשמוע הצעות.
    3. האם זה ריאלי נסיעה מהירושימה עד טאקיימה ברכבות ביום אחד?

תודה :)

• @udyz

יש כמה אופציות:

אלפים היפניים.

איזור הקונה ואיזור ניקו שאפשר לעשות אותם כטיולי יום מטוקיו.

הטירה הימאג'י, קובה, נארה, קויה סאן.

• @ניתאי-א

ב12 יום הייתי מתמקד בקיוטו, הירושימה וטקויו כולל טיול יום אחד או 2.

לטוקיו יש המון מה להציע 4 ימים (לא כולל נסיעות?) זה מעט מדי לטעמי.

הייתי מגיע לטוקיו אחרי הירושימה (למרות שהנסיעה ארוכה) נשאר בטוקיו ויוצא ללילה בניקו/האקונה או מבלה ב-2 המקומות כטיול יום.

לדעתי טוקיו זה 5 ימים נטו.

אם בכל מקרה תרצו לעבור במקום כלשהו באמצע תוכלו לבקר יומיים או שלושה באיזור האליפ היפניים.

• @Aviv3152857

תודה אביב וניתאי. בהמשך למה שכתבתם חשבתי על האפשרות הבאה:

יום 7 – נסיעה מהירושימה לאוסקה ולינה באוסקה

יום 8 – יום מלא באוסקה

יום 9 – טיול יום בנארה וחזרה ללינה באוסקה (זה מספיק?)

יום 9 – נסיעה להקונה וחצי יום

יום 10 – טיול באיזור (יום יותר רגוע)

יום 11 – נסיעה לטוקיו וחצי יום

ימים 12 – 15 טוקיו כולל יום טיול לניקו (כך שסך הכל יש כמעט חמישה ימים מלאים לטוקיו וניקו)

אני מאד רוצה להגיע לאלפים אבל זה נסיעה ארוכה ויכול להפוך את העניין ללחוץ ולהוריד מהכייף

מה דעתכם, הגיוני?

• @udyz

אני הייתי 8 ימים באוסקה והיא שימשה לי כבסיס לטיולי יום באיזור ובערבים בילינו בה. לא כולם יסכימו איתי אבל בעיניי אוסקה הרבה יותר מעניינת וחוויתית מאשר קיוטו (אלא אם כן פגודות מעניינות אותך).

נארה מאוד קרובה לאוסקה, הקו הירוק מגיע לשם. כל הקווים הפנימיים באוסקה כלולים בפס רכבות, אפשר גם מקיוטו, חצי יום בנארה מספיק בהחלט.

הייתי עוצר בנסיעה בין הירושימה לאוסקה בטירה הימאג'י. אפשר לשים את המזוודות בלוקרים מסודרים מחוץ לתחנת רכבת ולטייל בטירה המרשימה ואפשר גם לשלוח את המזוודות בין בתי המלון בסכום לא גבוה. מגיע מאוד מהר. אנחנו טיילנו באותו יום גם בהר שושה שנמצא ליד העיר הימאג'י ומשקיף על העיר.

מאוסקה הייתי נוסע לטוקיו במקום להסחב עם מזוודות ולבזבז זמן על מעברים בין מלונות ומשם הייתי יוצא לטיולי היום בהקונה וניקו. אם הפס רכבות עדיין יהיה לך תקף אז הוא מועיל למיטב זכרוני לניקו. להאקונה הוא לא מוכיל אבל אפשר לקנות מטוקיו כרטיס שתקף לכל אמצעי התחבורה עד וכולל האקונה. 

• @udyz

היי המסלול נראה יותר טוב לדעתי.

חצי יום בנארה ואחה”צ באוסקה זה סבבה לגמרי ולטעמי מספיק.

ההגעה להאקונה קצת מסובכת, אולי באמת כדאי לעשות כיום טיול מטוקיו או לחילופין להשאיר מזוודות במלון בטוקיו ולצאת ללילה באחד הימים.

• תודה על העזרה. אני הלך על ההצעה שלכם ואעשה טיול יום מטוקיו להקונה ולא לילה בדרך לטוקיו (כדי לחסוך את הזמן). כן אשאר יום באוסקה (בנוסף ליום טיול לנארה) כדי קצת יותר להרגיש את העיר ואולי אפילו לנוח ולעשות יום יותר רגוע. משם נסיעה ישר לטוקיו. הדבר היחידי שאני עדיין מתלבט לגביו זה אם לבלות 3.5 ימים בקיוטו או לקצר את זה ל 2.5 ולהוסיף עוד יום בטוקיו (כרגע יש לי 3 + טיול יום לניקו + טיול יום להקונה)

• @udyz

לא הייתי בהקונה, אבל שמעתי שרבים ממליצים לא לבקר בה כטיול יום כי הנסיעה מטוקיו ארוכה – כמו שאמרתי, לא ניסיתי בעצמי. 

את קיוטו לא כדאי לקצר, בעיניי היא היתה נפלאה, הרבה יותר מטוקיו ואוסקה, והייתי בה יותר משבוע. כמובן, תלוי מה מחפשים ואוהבים.
    אוסקה פחות דיברה אליי. היא יותר עיר של בילויים, חיי לילה ואוכל, פחות מעניינת בשעות היום. ואם כבר רגוע, יותר כיף בעיניי לעשות יום רגוע במקום פחות עמוס מעיר גדולה, אפילו בשילוב שעה-שעה וחצי של טבילה באונסן יפני. 

• @udyz

לדעתי האקונה כיום טיול זה מספיק, פשוט לצאת מוקדם מהמלון להתכונן לחזרה יחסית מאוחרת וליסוע ברכבת אקספרס. אני הספקתי גם לעשות את המסלול המעגלי וגם לבקר במוזיאון הפתוח הנהדר.

לגבי קיוטו- טוקיו. אני ביליתי בטוקיו 8 ימים מלאים ונהנתי מכל שניה, בקיוטו הייתי 4 ימים מתוכם יום אחד הוקדש לנארה ואוסקה ולטעמי 3 ימים בקיוטו זה לגמרי מספיק בשביל למצות אותה כמו שצריך.

אני הייתי הולך על 4 ימים בטוקיו ו2.5 בקיוטו. לטוקיו יש כל כך הרבה מה להציע, זו עיר כל כך גדולה שגם בשבועיים אי אפשר להספיק לחוות את כל מה שיש לה להציע.

קיוטו מדהימה אבל בסופו של דבר אחרי שמבקרים ב2-3 מקדשים ביום מרגישים תחושת מיצוי (לפחות אני באופן אישי) ו2.5 ימים יכולים בהחלט להספיק בשביל לראות את פושימי אינרי, מקדש הזהב, מקדש הכסף, דרך הפילוסופים, השוק, לבקר באראשיאמה ולהספיק עוד מקדש או 2 בקלות.

• @keves160

אנחנו טיילנו בהאקונה כטיול יום מטוקיו וזה היה יום מוצלח ומהנה . לא הייתי מקצרת את השהות בקיוטו, הייתי מוסיפה יום בטוקיו על חשבון היום שהקדשת לאוסקה.  נכון שאוסקה חביבה מאוד, אבל בטיול כל כך קצר צריך לעשות ויתורים כואבים. 

• @karnielr

הטיול שלנו , שהיה בכיוון הפוך משלך כלל:

5  לילות בטוקיו

שכירת רכב ו 4 לילות בעיירות בדרך (באזור פוג’י, מצמוטו, טאקיאמה וקנזווה)

4 ליילות בקיוטו (היינו ברוב האטרקציות בקיוטו וגם משם נסענו יום להירושימה, חצי יום לנארה, חצי יום לארשיימה) והיום האחרון באוסקה.

נהניינו עד בלי די

זה לא משנה איפה תהיה, יהיה לך כיף בכל מקרה. המקום היחידי שהסכמנו שאפשר לוותר עליו בכיף זו נארה.

טיפ חשוב – לא קנינו את ה JR פס הכללי עקב מחירו, כן קנינו את פס קנסאיי – הירושימה שעולה 13,500 יין לחמישה ימים וכך נסענו ברכבות השינקנסן.

בטוקיו נסענו ברכבת התחתית עם כרטיס “רב – קו” – סויקה.

• @Aviv3152857

העניין הוא שהכל קשור בהעדפות אישיות. אני העדפתי את קיוטו על פני טוקיו, ולכן הייתי בה יותר זמן. אגב, למרות שהיא עיר של מקדשים, יש הרבה יותר מרק מקדשים בקיוטו. יש בה אפילו טרקים, היו לא מעט אירועים כיפיים, אוכל טעים, גנים משגעים ועוד. דווקא חלק מהמקדשים המפורסמים מביאים למיצוי מהיר מרוב עומס האנשים, ולכן מי שמנסה להתחמק מחלק מהמסלול המוכר רואה בסופו של דבר הרבה יותר גיוון. 

• @batiabe

זה רעיון מעניין.

לישון בקיוטו 5 לילות ולעשות טיולי יום לנארה ואוסקה. אחכ ליסוע להירושימה והאי (לישון שם 2 לילות) ומשם לקחת רכבת עד לטוקיו (וכניראה לוותר על הטירה בדרך...). ככה להרויח עוד יום בטוקיו ומטוקיו לעשות טיולי יום להאקונה וניקו. האם זה ריאלי מבחינת הרכבות (מהירושימה לטוקיו זה חתיכת מרחק...)?

• @udyz

זה אכן חתיכת מרחק מהירושימה לטוקיו. לא נסעתי את כל הדרך, אז אין לי ניסיון אישי עם זה. 
    קל להגיע מקיוטו לנארה ובטח ובטח לאוסקה. גם כך אוסקה היא יותר עיר של חיי לילה מאשר יום. וכך גם יש לכם גמישות שאם תרצו עוד זמן בקיוטו פשוט תוכלו לוותר על טיולי היום ממנה. 

• @keves160

בדיוק, זה מה שחשבתי בקשר לקיוטו ואוסקה.

לגבי הנסיעה מהירושימה לטוקיו, מבדיקה בgoogle maps אני חושב שיש רכבת מהירה שעושה את זה ב 4 שעות אז אולי זה לא יהיה כזה נורא.

• @udyz

שימי לב למחיר של הרכבת, במידה והתקציב מוגבל. 

• @udyz

קיוטו זה אחלה בסיס לטיולי יום באוסקה ונארה, חבל לעבור מקומות לינה אלא אם כן רוצים לחוות את חיי הלילה של אוסקה.

עשיתי את הנסיעה בין הירושימה לטוקיו בעקבות מונסון ששינה לי תוכניות, סה”כ הנסיעה ערכב באיזור ה-5 וחצי שעות עם החלפה של 10 דקות בקובה.

ממש לא נורא, יש גם רכבות ישירות. המחיר כמובן גבוה מאוד אם אין לך כרטיס JR אז קח בחשבון.

• @keves160

אכן מה שיש ב google maps לא כלול ב JR pass אבל אפשר רכבת עד shinosaka ושם להחליף. מדובר ב 5 שעות נסיעה (כולל ההחלפה) וזה כן כלול.

• @Aviv3152857

אם אין פאס רכבת, טיסה יותר זולה.

בחזרה