בחזרה

מסלול 12 יום ביפן

• היי,

אני מתכנן מסלול לטיול ראשון ביפן באפריל שנה הבאה. יש לי 15 יום נטו כאשר הנחיתה היא בבוקר באוסקה והחזרה מטוקיו. עד עכשיו תכננתי את המסלול הבא:

ימים 1-4 קיוטו

ימים 5-6 נסיעה להירושימה + טיול באי

ימים 7 – 11 עדיין לא ברור

ימים 12 – 15 טוקיו

השאלות שלי הן:

1. האם מספר הימים בקיוטו וטוקיו הגיוני?
    2. יש לי חור בימים 7-11 (5 ימים מלאים) בין הירושימה לטוקיו שאני עוד לא סגור. יש כמה אופציות אבל הייתי שמח לשמוע הצעות.
    3. האם זה ריאלי נסיעה מהירושימה עד טאקיימה ברכבות ביום אחד?

תודה :)

• @udyz

יש כמה אופציות:

אלפים היפניים.

איזור הקונה ואיזור ניקו שאפשר לעשות אותם כטיולי יום מטוקיו.

הטירה הימאג'י, קובה, נארה, קויה סאן.

• @ניתאי-א

ב12 יום הייתי מתמקד בקיוטו, הירושימה וטקויו כולל טיול יום אחד או 2.

לטוקיו יש המון מה להציע 4 ימים (לא כולל נסיעות?) זה מעט מדי לטעמי.

הייתי מגיע לטוקיו אחרי הירושימה (למרות שהנסיעה ארוכה) נשאר בטוקיו ויוצא ללילה בניקו/האקונה או מבלה ב-2 המקומות כטיול יום.

לדעתי טוקיו זה 5 ימים נטו.

אם בכל מקרה תרצו לעבור במקום כלשהו באמצע תוכלו לבקר יומיים או שלושה באיזור האליפ היפניים.

• @Aviv3152857

תודה אביב וניתאי. בהמשך למה שכתבתם חשבתי על האפשרות הבאה:

יום 7 – נסיעה מהירושימה לאוסקה ולינה באוסקה

יום 8 – יום מלא באוסקה

יום 9 – טיול יום בנארה וחזרה ללינה באוסקה (זה מספיק?)

יום 9 – נסיעה להקונה וחצי יום

יום 10 – טיול באיזור (יום יותר רגוע)

יום 11 – נסיעה לטוקיו וחצי יום

ימים 12 – 15 טוקיו כולל יום טיול לניקו (כך שסך הכל יש כמעט חמישה ימים מלאים לטוקיו וניקו)

אני מאד רוצה להגיע לאלפים אבל זה נסיעה ארוכה ויכול להפוך את העניין ללחוץ ולהוריד מהכייף

מה דעתכם, הגיוני?

• @udyz

אני הייתי 8 ימים באוסקה והיא שימשה לי כבסיס לטיולי יום באיזור ובערבים בילינו בה. לא כולם יסכימו איתי אבל בעיניי אוסקה הרבה יותר מעניינת וחוויתית מאשר קיוטו (אלא אם כן פגודות מעניינות אותך).

נארה מאוד קרובה לאוסקה, הקו הירוק מגיע לשם. כל הקווים הפנימיים באוסקה כלולים בפס רכבות, אפשר גם מקיוטו, חצי יום בנארה מספיק בהחלט.

הייתי עוצר בנסיעה בין הירושימה לאוסקה בטירה הימאג'י. אפשר לשים את המזוודות בלוקרים מסודרים מחוץ לתחנת רכבת ולטייל בטירה המרשימה ואפשר גם לשלוח את המזוודות בין בתי המלון בסכום לא גבוה. מגיע מאוד מהר. אנחנו טיילנו באותו יום גם בהר שושה שנמצא ליד העיר הימאג'י ומשקיף על העיר.

מאוסקה הייתי נוסע לטוקיו במקום להסחב עם מזוודות ולבזבז זמן על מעברים בין מלונות ומשם הייתי יוצא לטיולי היום בהקונה וניקו. אם הפס רכבות עדיין יהיה לך תקף אז הוא מועיל למיטב זכרוני לניקו. להאקונה הוא לא מוכיל אבל אפשר לקנות מטוקיו כרטיס שתקף לכל אמצעי התחבורה עד וכולל האקונה. 

• @udyz

היי המסלול נראה יותר טוב לדעתי.

חצי יום בנארה ואחה”צ באוסקה זה סבבה לגמרי ולטעמי מספיק.

ההגעה להאקונה קצת מסובכת, אולי באמת כדאי לעשות כיום טיול מטוקיו או לחילופין להשאיר מזוודות במלון בטוקיו ולצאת ללילה באחד הימים.

בחזרה