בחזרה

סקי למתחילים באפריל

• שלום רב לכולם   באפריל הקרוב בעלי יחגוג 50, בשנים האחרונות סיפר לי לא פעם, כי חלום חייו הוא לעשות סקי, נסביר שלעולם הוא לא עשה זאת קודם לכן, ישנם מספר אילוצים, ראשית באפריל הוא חוגג יום הולדת, ידוע לי כי באפריל המקומות בהם ניתן לעשות סקי הם מוגבלים, אין באפשרותנו לשנות את התאריך מכיון שהוא מורה, לכן החופשה היחידה שתהיה לו היא בחופשת פסח, בנוסף אנחנו מחפשים סקי למתחילים, האם ישנה אפשרות כזו, אשמח לחוות דעת ממכם המנוסים, תודה רבה מראש. 

• @Danit3238719

ראשית מזל טוב לבעלך.אני מבינה שהוא מורה אבל מה עם חופשת חנוכה? אמנם זה לא התאריך של יום הולדתו אבל בחנוכה יש יותר סיכוי למצוא יותר מקומות למתחילים.

• @ענבל-אין-על-סקי

הקשר בין מועדי השנה לבין רמת הגלישה עונה על השאלה כמה מטר בד צריך בשביל לתפור חליפה ליתום. ההתאמה לגולש מתחיל היא לפי קושי המסלולים ולא לפי עונות השנה.

בקצות העונה (והשנה במקרה חנוכה נופל על סוף דצמבר, כפי שחזו זאת אבותינו הפגאנים) רצוי ללכת לאתרים הגבוהים. זה ענין יותר סטטיסטי מאשר מה שיקרה בעונה כזו או אחרת, כי מזג האויר מוכיח עקביות רק בחוסר היציבות שלו. בחלק מהאתרים הגבוהים, לפחות באוסטריה, יש לא מעט מסלולים קלים שמתאימים למתחילים. הייתי מציע לבדוק את שטובאי ליד אינסברוק, אוברגורגל, זולדן, קפרון.

• @מ-פולני

ומה קורה באפריל במקומות האלה? 

• @Danit3238719

אנחנו היינו לפני כמה שנים באמצע אפריל באתר ואל טורנס שבצרפת. מכיוון שהוא גבוהה לרוב הוא פתוח עד סוף אפריל. כמובן שתמיד יש סיכון לטוס בתאריכי קצה, ולכן חשוב ללכת על מקומות כמה שיותר גבוהים. ואל טורנס הוא אתר ידידותי למתחילים ובכללי אתר מקסים, גדול וברמה גבוהה. יש גם את אתר צ'רוויניה שבאיטליה, שלרוב גם הוא נסגר יחסית מאוחר בשנה. הוא לטעמי קצת פחות מתאים למתחילים, אבל יכול לצאת יותר זול.

ממליצה לך להציץ בכתבה שאני מצרפת, יש בה טיפים ודברים שכדאי לדעת לקראת חופשת הסקי הראשונה

https://ski.lametayel.co.il/%D7%A1%D7%A7%D7%99+%D7%9E%D7%90%D7%99%D7%A4%D7%94+%D7%9E%D7%AA%D7%97%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%9D+0

תהנו המון! וזהירות, סקי זה ממכר ;)

• @ענבל-אין-על-סקי אמר:

@מ-פולני

ומה קורה באפריל במקומות האלה? 

גולשים בכיף

• וזה באוברגורגל

וכך נראה הרחוב בזולדן:

• @Danit3238719 אמר:

שלום רב לכולם   באפריל הקרוב בעלי יחגוג 50, בשנים האחרונות סיפר לי לא פעם, כי חלום חייו הוא לעשות סקי, נסביר שלעולם הוא לא עשה זאת קודם לכן, ישנם מספר אילוצים, ראשית באפריל הוא חוגג יום הולדת, ידוע לי כי באפריל המקומות בהם ניתן לעשות סקי הם מוגבלים, אין באפשרותנו לשנות את התאריך מכיון שהוא מורה, לכן החופשה היחידה שתהיה לו היא בחופשת פסח, בנוסף אנחנו מחפשים סקי למתחילים, האם ישנה אפשרות כזו, אשמח לחוות דעת ממכם המנוסים, תודה רבה מראש. 

שני היורוסנט שלי

לגולש מתחיל הרבה יותר קשה להסתדר עם תנאי גלישה לא טובים מאשר גולש מנוסה.

קשה לו להסתדר עם שלג לא אחיד – במיוחד עם שונה בין המגלשיים, וקשה לו להסתדר עם שלג קשה לגלישה.

נכון שבמקומות גבוהים או על גבי קרחונים יש אופציה לגלישה, אבל לבעלך בתור גולש פעם ראשונה הלימוד יהיה קשה יותר מאשר בתנאי גלישה מיטביים.

מהיכרות שלי גולשים בפעם הראשונה לא מתחילים ליהנות מהדקה הראשונה של השיעור הראשון, יותר מהרגע שהם כבר מצליחים לקבל איזושהי שליטה מינימלית על הגלישה

לכן בתנאי גלישה טובים הוא יהנה הרבה יותר מהר.

בחודשים הקרים יותר הרבה יותר אתרים פתוחים, ובאתרים הפתוחים יש הרבה יותר מסלולים ברמה של מתחילים. גם כן פאקטור מאוד חשוב בהנאה שהוא עשוי להפיק מפעם ראשונה סקי.

אני מבין את הכייף של לתת מתנת יום הולדת בתאריך של יום ההולדת, אבל לדעתי יש סיכוי הרבה יותר גבוה שהמתנה תוכיח את עצמה כמוצלחת יותר בחנוכה.

אגב, אני לא ממליץ לתת את חופשת הסקי כהפתעה זמן קצר לפני היציאה בפועל. אם בעלך בכושר גופני טוב אז אולי אפשרי אבל אם לא  – סקי דורש הכנה גופנית ובגילאים האלה ההכנה לוקחת לא מעט זמן. גוף לא מוכן לומד לאט יותר, מפחית מההנאה, וחשוף הרבה יותר לפציעות.

שאלה שניה, האם הוא צפוי לצאת לבדו או עם עוד מישהו?

האם הנוסף גם כן רוצה לעשות/ללמוד סקי או שפעילות אחרת?

יש לתשובות משקל גדול בבחירת מועדון הסקי

• @Danit3238719

הנה עוד כמה נקודות למחשבה.

1)מה התקציב שלך כמה את מוכנה להשקיע בזה.

2)האם תירצי ללון במלון או בדירה.מן הסתם דירה תיהיה יותר זולה אבל לאחרונה אני קוראת פה בפורום סקי ובעוד מקומות שלא מקבלים מה שמצפים ואז צריך לשלם תוספת על כל דבר בנפרד.סדינים לחוד מגבות ועוד.

3)ככל שהמלון/דירה יהיו יותר קרובים למעליות (גונדולה) כך המחיר יהיה יותר יקר.לא תמיד נוח להיסחב עם כל הציוד עד שמגיעים למעליות.

4)בהמשך לסעיף 3 אני תמיד ממליצה לשכור לוקר למעלה באתר כך שאתם הרבה יותר קלים.בסוף יום הגלישה מאחסנים את הציוד בלוקר ואז אתם פנוים לעוד דברים כמו טיול בעיירה כמובן.

5)עוד פקטור בבחירת אתר סקי זה אם אתם רוצים לעשות רק סקי או גם קניות מסיבות ועוד.יש אתרים שחוץ מסקי אין מה לעשות.ויש אתרים שהכל פתוח כל הלילה.

• תודה רבה לכולכם על התשובות הטובות והחומר למחשבה, בהחלט אעשה שיעורי בית לגבי הטיפים שנתתם.

אבדוק לעומק העניין את הדברים ואחזור מפוקחת יותר.

• @Danit3238719

מציעה לך להתחיל לבדוק מחירים אם זה דרך סוכן או אם זה בהרכבה עצמית.ככל שמתחילים יותר מוקדם כך יהיו לך יותר אפשריות לבחירת מלון/דירה.

יש כאלה שאוהבים להרכיב לבד ויש כאלה שמעדיפים דרך סוכן.אגב בדקנו חופשה בסוצי בהרכבה עצמית זה לא יותר זול.

• @Danit3238719

תשמעי- אני רוצה להוסיף משהו לצרור העצות שקיבלתם . השני גרוש שלי. 

ברמת העיקרון. בעלך כבר לא ילד [כמשתמע מגילו] אני בטוח שאם הוא מקבל מתנה שווה כמו חופשת סקי לא יהיה אכפת לו אם זה לא נופל בול על יום ההולדת.  נסי לבדוק מה קורה באיזור פורים , שיוצא השנה בתחילת שבוע. אולי הוא יכול לגנוב יום בשבוע הקודם [חמישי] ואז את פורים ואולי עוד יום אחרי החג וככה יוצא לו כמעט שבוע של חופשה.  החיסרון הוא ששבועות של הוראת סקי מתנהלים משבת לשבת כמו בכדורגל. בעצם מראשון עד שישי כששבת הוא יום ההגעה / עזיבה. מה שעלול ליצור בעייה. הוא יהיה חייב לקחת שיעורים פרטיים מה שמיקר מאוד את הסיפור. רעיון אחר [לא יודע אם ישים] זה לנסוע לשבוע בשבוע של  פורים ולבקש[ אפשרי???] עוד כמה ימי חל”ט מבית הספר.  לגבי האתרים- קיבלת מספיק שמות של אתרים גבוהים.  וגם יש חסרון לנסוע באפריל. בכל מקרה מצב השלג כבר לא מדהים ולך תדע, אם היו איזה שבוע שניים חמים לפני אז באמת יהיה קשה.  החיים קשים , יודע :])

• @ldude

לא בטוחה שזה מדויק שבתי הספר מלמדים משבת לשבת.אני נסעתי 6 שנים דרך חברת פינגוין תמיד נסענו בשבת והשעורים התחילו ביום ראשון.ינואר הקרוב אנו נוסעים מראשון עד ראשון אז אנו נתחיל עם בית הספר בטח ביום שני.כנראה זה גם תלוי בבית הספר.אנו נוסעים דרך סקי דיל ושם בית הספר הוא לא מטעם החברה.

• @ענבל-אין-על-סקי

אנחנו בני 50 פלוס (הבעל פלוס פלוס..:)) ובשנה שעברה גלש בפעם הראשונה. לגורם ההפתעה יש חיסרון נוסף, וזה שלא תוכלו ללכת לקבל מושג מה זה סקי – בסקימולטור. עכשיו אל תתנפלו עלי חברי הפורום הנכבדים (באמת...), אבל אנחנו המבוגרים, קולטים דברים קצת יותר לאט. בכל זאת….

בן הזוג ואני הלכנו לשעור אחד – כי בן הזוג רצה להבין מה זה בכלל הסקי הזה, איך נועלים את הנעליים, איך מרגישים על המחלקיים וכו’…. ובסופו של דבר לקחנו 6-7 שעורים וזה היה מאוד מאוד מועיל. בן הזוג הגיע לסקי כשהוא ברמה אחת מעל, וזה אומר שביום השלישי והרביעי בסקי, כבר ממש התחיל להנות ולהגיע למסלולים כיפיים. שלא לדבר על היום האחרון שבו עשה סקי עצמאית במסלולים שהכיר במשך השבוע עם הקבוצה.

בקיצור – הפתעה מתאימה לסופשבוע רומנטי בפאריז, פחות לשבוע סקי. צריך להיכנס לכושר (ולכושר בשרירים הנכונים), צריך לקנות בגדים – ואפילו לעשות הכנה נפשית, בטח למי שלא גלש אף פעם.

אשמח לענות על עוד שאלות אם תרצי.

• @family5

ראשית אני שמחה שהסקימולטור השתלם לכם.רק זו לא אני שאת צריכה לשכנע אלא את דנית שרוצה להפתיע את בעלה ולקחת אותו לחופשת סקי.גם אני חוגגת 50 בינואר ואנו נוסעים כל המשפחה לחופשת סקי.

• @family5

צודקת!

מעניין אם פותחת הפוסט רצתה לשלוח את בעלה לסקי בבגד ים וכפכפים… או בג’ינס ודובון...

• @yohanand

חרמונית, אדוני השופט, חרמונית

את הדובונים גמרנו בשבוע שעבר נגד פתח תקווה

• @yohanand

סקי בבגד ים נשמע מצוין!

• @מ-פולני

חחחחחחחח

בחזרה