בחזרה

סקי למתחילים באפריל • שלום רב לכולם   באפריל הקרוב בעלי יחגוג 50, בשנים האחרונות סיפר לי לא פעם, כי חלום חייו הוא לעשות סקי, נסביר שלעולם הוא לא עשה זאת קודם לכן, ישנם מספר אילוצים, ראשית באפריל הוא חוגג יום הולדת, ידוע לי כי באפריל המקומות בהם ניתן לעשות סקי הם מוגבלים, אין באפשרותנו לשנות את התאריך מכיון שהוא מורה, לכן החופשה היחידה שתהיה לו היא בחופשת פסח, בנוסף אנחנו מחפשים סקי למתחילים, האם ישנה אפשרות כזו, אשמח לחוות דעת ממכם המנוסים, תודה רבה מראש. 


 • @Danit3238719

  ראשית מזל טוב לבעלך.אני מבינה שהוא מורה אבל מה עם חופשת חנוכה? אמנם זה לא התאריך של יום הולדתו אבל בחנוכה יש יותר סיכוי למצוא יותר מקומות למתחילים. • @ענבל-אין-על-סקי

  הקשר בין מועדי השנה לבין רמת הגלישה עונה על השאלה כמה מטר בד צריך בשביל לתפור חליפה ליתום. ההתאמה לגולש מתחיל היא לפי קושי המסלולים ולא לפי עונות השנה.

  בקצות העונה (והשנה במקרה חנוכה נופל על סוף דצמבר, כפי שחזו זאת אבותינו הפגאנים) רצוי ללכת לאתרים הגבוהים. זה ענין יותר סטטיסטי מאשר מה שיקרה בעונה כזו או אחרת, כי מזג האויר מוכיח עקביות רק בחוסר היציבות שלו. בחלק מהאתרים הגבוהים, לפחות באוסטריה, יש לא מעט מסלולים קלים שמתאימים למתחילים. הייתי מציע לבדוק את שטובאי ליד אינסברוק, אוברגורגל, זולדן, קפרון. • @מ-פולני

  ומה קורה באפריל במקומות האלה?  • @Danit3238719

  אנחנו היינו לפני כמה שנים באמצע אפריל באתר ואל טורנס שבצרפת. מכיוון שהוא גבוהה לרוב הוא פתוח עד סוף אפריל. כמובן שתמיד יש סיכון לטוס בתאריכי קצה, ולכן חשוב ללכת על מקומות כמה שיותר גבוהים. ואל טורנס הוא אתר ידידותי למתחילים ובכללי אתר מקסים, גדול וברמה גבוהה. יש גם את אתר צ'רוויניה שבאיטליה, שלרוב גם הוא נסגר יחסית מאוחר בשנה. הוא לטעמי קצת פחות מתאים למתחילים, אבל יכול לצאת יותר זול.

   

  ממליצה לך להציץ בכתבה שאני מצרפת, יש בה טיפים ודברים שכדאי לדעת לקראת חופשת הסקי הראשונה

  https://ski.lametayel.co.il/%D7%A1%D7%A7%D7%99+%D7%9E%D7%90%D7%99%D7%A4%D7%94+%D7%9E%D7%AA%D7%97%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%9D+0

   

  תהנו המון! וזהירות, סקי זה ממכר ;) • @ענבל-אין-על-סקי אמר:

  @מ-פולני

  ומה קורה באפריל במקומות האלה? 

   

  גולשים בכיף • וזה באוברגורגל

   

  וכך נראה הרחוב בזולדן: • @Danit3238719 אמר:

  שלום רב לכולם   באפריל הקרוב בעלי יחגוג 50, בשנים האחרונות סיפר לי לא פעם, כי חלום חייו הוא לעשות סקי, נסביר שלעולם הוא לא עשה זאת קודם לכן, ישנם מספר אילוצים, ראשית באפריל הוא חוגג יום הולדת, ידוע לי כי באפריל המקומות בהם ניתן לעשות סקי הם מוגבלים, אין באפשרותנו לשנות את התאריך מכיון שהוא מורה, לכן החופשה היחידה שתהיה לו היא בחופשת פסח, בנוסף אנחנו מחפשים סקי למתחילים, האם ישנה אפשרות כזו, אשמח לחוות דעת ממכם המנוסים, תודה רבה מראש. 

   

  שני היורוסנט שלי

  לגולש מתחיל הרבה יותר קשה להסתדר עם תנאי גלישה לא טובים מאשר גולש מנוסה.

  קשה לו להסתדר עם שלג לא אחיד – במיוחד עם שונה בין המגלשיים, וקשה לו להסתדר עם שלג קשה לגלישה.

  נכון שבמקומות גבוהים או על גבי קרחונים יש אופציה לגלישה, אבל לבעלך בתור גולש פעם ראשונה הלימוד יהיה קשה יותר מאשר בתנאי גלישה מיטביים.

  מהיכרות שלי גולשים בפעם הראשונה לא מתחילים ליהנות מהדקה הראשונה של השיעור הראשון, יותר מהרגע שהם כבר מצליחים לקבל איזושהי שליטה מינימלית על הגלישה

  לכן בתנאי גלישה טובים הוא יהנה הרבה יותר מהר.

  בחודשים הקרים יותר הרבה יותר אתרים פתוחים, ובאתרים הפתוחים יש הרבה יותר מסלולים ברמה של מתחילים. גם כן פאקטור מאוד חשוב בהנאה שהוא עשוי להפיק מפעם ראשונה סקי.

  אני מבין את הכייף של לתת מתנת יום הולדת בתאריך של יום ההולדת, אבל לדעתי יש סיכוי הרבה יותר גבוה שהמתנה תוכיח את עצמה כמוצלחת יותר בחנוכה.

  אגב, אני לא ממליץ לתת את חופשת הסקי כהפתעה זמן קצר לפני היציאה בפועל. אם בעלך בכושר גופני טוב אז אולי אפשרי אבל אם לא  – סקי דורש הכנה גופנית ובגילאים האלה ההכנה לוקחת לא מעט זמן. גוף לא מוכן לומד לאט יותר, מפחית מההנאה, וחשוף הרבה יותר לפציעות.

   

  שאלה שניה, האם הוא צפוי לצאת לבדו או עם עוד מישהו?

  האם הנוסף גם כן רוצה לעשות/ללמוד סקי או שפעילות אחרת?

  יש לתשובות משקל גדול בבחירת מועדון הסקי • @Danit3238719


  הנה עוד כמה נקודות למחשבה.

  1)מה התקציב שלך כמה את מוכנה להשקיע בזה.

  2)האם תירצי ללון במלון או בדירה.מן הסתם דירה תיהיה יותר זולה אבל לאחרונה אני קוראת פה בפורום סקי ובעוד מקומות שלא מקבלים מה שמצפים ואז צריך לשלם תוספת על כל דבר בנפרד.סדינים לחוד מגבות ועוד.

  3)ככל שהמלון/דירה יהיו יותר קרובים למעליות (גונדולה) כך המחיר יהיה יותר יקר.לא תמיד נוח להיסחב עם כל הציוד עד שמגיעים למעליות.

  4)בהמשך לסעיף 3 אני תמיד ממליצה לשכור לוקר למעלה באתר כך שאתם הרבה יותר קלים.בסוף יום הגלישה מאחסנים את הציוד בלוקר ואז אתם פנוים לעוד דברים כמו טיול בעיירה כמובן.

  5)עוד פקטור בבחירת אתר סקי זה אם אתם רוצים לעשות רק סקי או גם קניות מסיבות ועוד.יש אתרים שחוץ מסקי אין מה לעשות.ויש אתרים שהכל פתוח כל הלילה. • תודה רבה לכולכם על התשובות הטובות והחומר למחשבה, בהחלט אעשה שיעורי בית לגבי הטיפים שנתתם.

   

  אבדוק לעומק העניין את הדברים ואחזור מפוקחת יותר.

   

   

   

   


 

בחזרה