בחזרה

נפאל

• @מטייל_4141618

דצמבר ינואר עונה מצויינת למורגלים בקור קיצוני ולבעלי ציוד מתאים

ראות משופרת ושבילים וגסטהאוסים ריקים

עונה שבדרך כלל ישראלים לא מטיילים בה

• @מטייל_4141618 אמר:

ספטמבר-נובמבר הבנתי שזה הכי העונה. מישהו כאן היה בדצמבר-ינואר? אפשר להסתדר שם?

אתה לא נוסע “להסתדר”, אתה בטח נוסע בשביל טרקים. טרקים בגבהים כאלו צריך לעשות במזג אוויר סביר, לא כשיש סכנה לסופות שלגים ותנאי שטח מסוכנים. אם יש לך ניסיון בטרקים במזג אוויר קיצוני וציוד מיוחד לזה, אולי זה יתאים. אם לא, כוון לעונה המתאימה. ככה גם תפגוש עוד תיירים. 

• @dregev03

לא רק ישראלים לא מטיילים בה. יש צניחה משמעותית בתיירות לנפאל 'מחוץ לעונה' מכל העולם

• @תומר

נכון

יש לזה גם יתרונות אבל גם אני לא אוהב להיות לגמרי לבד

• @keves160 אמר:

@מטייל_4141618 אמר:

ספטמבר-נובמבר הבנתי שזה הכי העונה. מישהו כאן היה בדצמבר-ינואר? אפשר להסתדר שם?

אתה לא נוסע “להסתדר”, אתה בטח נוסע בשביל טרקים. טרקים בגבהים כאלו צריך לעשות במזג אוויר סביר, לא כשיש סכנה לסופות שלגים ותנאי שטח מסוכנים. אם יש לך ניסיון בטרקים במזג אוויר קיצוני וציוד מיוחד לזה, אולי זה יתאים. אם לא, כוון לעונה המתאימה. ככה גם תפגוש עוד תיירים. 

אני נוסע לטרקים בספטמבר-נובמבר, אבל חושב להישאר שם בדצמבר-ינואר לא בשביל טרקים אלא עם עין להודו, בתקווה שתיפתח. אז זה כן יותר “להסתדר”, להוריד הילוך, ואולי להבין אם אפשר להתנייד במדינה ולראות אזורים אחרים, לא אתגריים, בתקופה הזו?

• @מטייל_4141618

בטוח שאפשר ״להסתדר״ בנפאל בחורף, כאשר לא עושים טרקים. אבל… נפאל היא יעד של (בעיקר, באופן מובהק) טרקים. אז האם מומלץ ״לשרוף״ שם חודשיים בלי טרקים? בעיני – לא, בעיני רובנו כנראה – לא. המדינה לא סגורה בחורף, אבל אני אישית לא חושבת שהיא ״מעניינת״ מספיק כדי להיות שם חודשיים בלי טרקים. או ליתר דיוק: אני בטוחה שיש יעדים יותר מתאימים שהם לא הודו (לא מהיכרות אישית – הייתי במזרח רק בנפאל). חודשיים זה הרבה זמן לטיול ממש מעולה במקום אחר! ההרגשה שלי היא שאתה מנסה להוציא מים מסלע ואתה קצת נעול. גם אם זה ״אפשרי״ – אם זה לא כל כך מתאים - למה ״להתאמץ״/״להכריח״? למה לא לחפש מקום אחר לשלב עם נפאל (אם אי אפשר יהיה לעבור להודו בזמן שאתה מתכנן)? וזה עוד בלי עניין השהות במדינה – אין לי מושג אם מותר (מבחינת ויזה) להשאר פרק זמן כזה בנפאל (לא בדקתי). בנוסף – בשלב זה אי אפשר לדעת אם אפשר יהיה לטייל נפאל כמו שאי אפשר לדעת אם אפשר יהיה לטייל בהודו… הכל מאוד נזיל.

• @IO

זה אומנם שרשור נאיבי ובוסרי אבל עולה ממנו לא מעט שמרנות של הכותבים (כולל אותי) שבממוצע יכלו להיות הורים של השואל ……

למי שלא ידע, תאי מוציא טיולים במינוס עשרים לזנסקאר הקפוא בלדאק באמצע החורף. 

הטיולים ״בעונה״ סובלים מהרבה חסרונות ולמי שיודע לקראת מה הוא הולך יש הרבה יתרונות מ״חוץ לעונה״ גם אם מזג האוויר ״לא אידיאלי״ (יש כאלו שחושבים שבינואר מזג האוויר האידיאלי). 

הייתי בלה בעונה ומחוץ/סוף לעונה.  

התיירים מסביב חסרו לי בפעם השניה לפחות הסוג שאני אוהב אבל מחוץ לעונה מרגישים הרבה יותר טוב את המקומיים. 

הטרקים הפופולריים בנפאל בעונות טרום הקורונה הם מאוד מאוד מאוד תיירותיים. 

• @dregev03

אני בערך האחרונה שמקובעת לגבי העונות – אני תמיד (אבל ממש תמיד) מותחת לשוליים (גם בנפאל יצאתי לטרק בסוף ספטמבר). ומעבר לזה – תיירים לא חסרים לי בכלל – זה מבחינתי יתרון משמעותי בשולי העונה. אני יחסית לא רגישה למזג אוויר אידאלי ומוכנה להתפשר הרבה בשביל יתרונות שולי העונה.

אבל הטיולים המאורגנים של תאי ממש לא רלוונטיים כאן, זה נשמע כמו בחור צעיר וחסר ניסיון יחסית (מתנצלת אם אני טועה!). והוא לא יצעד לבד על הזנסקר הקפוא (ובוודאי לא רוצה טיול מאורגן – אולי גם כאן אני טועה).

וגם לא מאוד רלוונטי שהיית בלה בחורף. זו עיר. אני מניחה שלא עשית טרק הררי רב-יומי שם בחורף… (ואם עשית – אז בוודאי ״ריפדת״ את עצמך בצוות תומך).

אפשר לטייל בנפאל בחורף. אני בטוחה. אבל למה? למה ״לשרוף״ בה חודשיים ״סתם״ ב״להסתדר״ בגלל שאי אפשר להמשיך להודו? (בעצמה הנחה שהיא חסרת משמעות היום – כי מי יודע מה יהיה בנפאל ובהודו עד אז). לדעתי זה ממש לא כדאי בין היתר כי אני מרשה לעצמי להניח שיש אופציות טובות יותר…

אז אין פה שום ״קבעון״. אני פשוט מתייחסת למה שהוא שאל. לכן התשובה שלי היא : אפשר להסתדר אבל לא כדאי.

• @IO

אני עם IO. גם אני נסעתי להרבה מקומות מחוץ לעונה ויש לזה יתרונות וחסרונות. אבל פה המקרה שונה – בהתחלה חשבתי שמדובר על אדם חסר ניסיון בטרקים שרוצה לטייל בהם בתנאים קשים ואולי לא יהיה מוכן לכך. מהתגובה שלו נראה שמדובר בלשבת ולחכות במקום שאולי הודו תיפתח לתיירות, לא לטייל, סתם לחכות. 

במקרה הזה גם לדעתי זו לא תוכנית טובה. נפאל יחסית ללא תיירים גם בגלל העונה וגם בגלל הקורונה בעולם. לשבת לבד בגסט האוס בקטמנדו או בפוקרה חודשים בשביל ה”אולי” של הודו (שמצבה ממש ממש גרוע) זה לא נשמע מעניין אלא הוצאה מיותרת (ואני דווקא מהאוהבים לבלות הרבה זמן במקום אחד, אבל במקרה הזה זה נשמע לגמרי כאילוץ ופחות כתוכנית בפני עצמה). בנוסף, מה שהוזכר כאן – אורך ויזה. אי אפשר לנסוע לנפאל ולחכות בה חודשים ללא הגבלה, צריך לבדוק מה מגבלות הויזה. 

העניין הוא שאי אפשר כרגע לבנות תוכנית באמת כי מי יודע מה יהיה בחצי שנה הקרובה. לכן אין ברירה אלא לשבת ולחכות ולראות איך דברים יתפתחו. 

• @keves160

מאוד מודה לכם על התגובות האחרונות האלה. קודם כל לגבי הויזה הבנתי שניתן להאריך את הויזה בנפאל עד חמישה חודשים. כך לפחות מכאן: https://tomlandau.com/guide/nepal-visa/

עכשיו חלק ממה שכתבתם עליי גם לגמרי נכון. אני בעצם עדיין צעיר יחסית, אין לי הרבה ניסיון ולא הייתי בנפאל אף פעם. ולמרות שיצא לי להתנסות בטראקים בלאדאק, אלה ללא ספק טראקים מהסוג הקל. אין לי שום כוונה לצעוד בשלג. אבל – וזה קצת שונה ממה שכתבתם – הכוונה שלי לא לשבת בנפאל ולחכות להודו, אלא לראות צדדים בנפאל שלא נופלים בקטגוריה של טראק אתגרי. אולי אין כאלה? אם אין וזה באמת פשוט בזבוז לבלות שם את דצמבר-ינואר, אשמח לשמוע המלצות? עדיף סרי-לנקה נגיד? כמו שאמרתם, אני בשלב ראשוני של התכנון...

שנית, אני מטייל בשביל תרבויות לא פחות מחוויה של נוף. לכן אני אוהב את הודו, שיש בה סוגים שונים של אנשים לא פחות מסוגים שונים של אזורים. יש שם גם לא מעט נפאלים בחבל ספיטי ומשם למדתי לאהוב את התרבות הנפאלית. לא דחוף לי לראות מראה מדהים אם יש קהילה יוצאת דופן לעשות כאילו אני חלק ממנה חודש ואז להמשיך הלאה. אז אם אתם מכירים דברים כאלה גם בנפאל וגם באזורים אחרים באסיה – שוב אשמח לשמוע המלצות...

• הייתי ממליץ על קמבודיה  לאוס פיליפינים  וחלקים מ תאילנד במיוחד הצפון שאני אישית אהבתי   יותר  , אבל הקורונה שם חוגגת , ולא ממש כדאי לטוס לשם אחשיו 🤗

• @בוריס563

ויטנאם הצליחה להגביל את הוירוס בצורה מרשימה, אחת המדינות שנפגעו הכי מעט, אבל בינתיים לפחות הם לא מכניסים תיירים, למרות שתיירות היא ענף די מרכזי אצלם, כי בריאות העם חשובה להם יותר מהפגיעה הכלכלית מאבדן תיירות ויש להם כמה ענפים כלכליים לא פחות מרכזיים שממשיכים לפעול ללא פגיעה בהכנסות.

כשאפשר יהיה, זאת אחת המדינות המעניינות בעולם, הן האנשים, הן התרבות ונופים נפלאים.

• @מטייל_4141618

אם זמנך בידך ונפאל פתוחה הייתי מגיע לפוקהרה ו״מתנחל״ באיזור הכפרים הנמוכים ו מדהימים גאנדרוק ןלאנדרוק. אולי גם יוצא משם לטרקים נמוכים

• @מטייל_4141618 אמר:

ודם כל לגבי הויזה הבנתי שניתן להאריך את הויזה בנפאל עד חמישה חודשים. כך לפחות מכאן: https://tomlandau.com/guide/nepal-visa/

על ויזה בודקים מול רשויות המדינה הרלוונטית ולא בשום אתר אחר. אלו דברים שיכולים להשתנות, ולפעמים יש אפשרות תיאורטית של הארכת ויזה אבל בפועל לא 100% שיאשרו אותה (תלוי במדינה ובהרבה דברים). והכי חשוב: עכשיו עם הקורונה כל מה שהיה קודם הולך לפח. הכל משתנה מיום ליום וגם הויזות. ויזה ארוכה של כמה חודשים לא בהכרח תאושר עכשיו גם אם המדינה כן מכניסה תיירים, ובטח כשיש מצב שהקורונה תחמיר ואז תקנות הויזה עלולות להתהפך. 

@מטייל_4141618 אמר:

ז אם אתם מכירים דברים כאלה גם בנפאל וגם באזורים אחרים באסיה – שוב אשמח לשמוע המלצות...

יש הרבה אפשרויות אבל כמו שאמרתי קודם: הכל כרגע זה בתיאוריה. אתה לא באמת יכול לדעת למי מהמדינות הללו תוכל באמת להיכנס בעוד יותר מחצי שנה. אין מה לעשות, זה המצב כרגע וצריך לחכות ולראות. 

• @Sailor

אני אישית הייתי רק בדרום וייטנם , אישית לא היתחברתי אבל ידוע ש וייטנם האמיתית בצפון 

• @keves160 אמר:

@keves160

ובינתיים…

https://www.ynet.co.il/news/article/BylWlDl00O#autoplay

לצערי הכתובת על הקיר כבר שבועות רבים. 

נפאל לא יכולה לנשום דרך סין וצינור החמצן העיקרי שלה מגיע מהודו וסביר להניח שהוא רווי קורונה. 

בחזרה