בחזרה

אמור לטוס ביום שישי

• לילה טוב חברים, יודע שסביר מאוד שלא באמת אקבל תשובה פה, אבל אכתוב את הסיפור, תגידו מה דעתכם.

אמור לטוס בטיול ללפלנד בשישי הקרוב, בחברה אמרו “כל עוד אין איסור כניסה לפינלנד, או שבארץ לא אומרים שאסור לטוס, הטיול לא מתבטל ולא תקבל את הכסף חזרה” 

עכשיו אני לא יודע מה לעשות, אם אני טס, זה אומר 21 יום ללא עבודה וכדי לקבל כסף זה אומר להשתמש בכמעט כל הימי חופש שלי בתשלום שיש לי (ישאירו לי 2 או 3 אחרי זה), אם אני לא טס, מפסיד 9500 ש”ח ששילמתי לטיול ותכלס אני עובד בתחום התיירות אז אין לנו עבודה כמעט, 3 4 משמרות בשבוע לא יודע לכמה זמן.

אספר קצת על העצמי, אני חולה סכרת (מ האלה שמזריק אינסולין קבוע) מ 2012, למרות זאת, גם לפני הסכרת, לא נהיתי חולה (חום הכוונה) כמעט אף פעם כל החיים (לא בקטע של להגזים, אני הכי אמיתי העולם, גם אם כן, יום יומיים (לפי הזיכרון שלי רק יום תכלס, פחות מ24 שעות) וזה נעלם.

בתכלס אני רוצה לטוס, מצפה לטיול הזה כבר כמה חודשים, אבל לא יודע מה לעשות, כבר כמה ימים שאני חושב ומדבר עם אנשים ולא מצליח להחליט.

בנוסף לזה, אם חס וחלילה נדבק, יש בבית את ההורים שלי שמעל גיל 60 ואבא שלי גם חולה סכרת, המצב יכול להיות גרוע ביותר מהר מאוד,לא יודע תכלס, אבל יכול להיות.

קיצור, מה דעתכם?

בנוסף לזה, מצב היפותטי (טוב, חצי כוח), שם כרגע 2 מעלות, מצב סביר שאפילו אם אני מתלבש כמו שצריך,אוכל להיות חולה בגלל המזג האוויר, איך אדע אם פתאום יש לי חום שזה לא חום רגיל ולא בגלל הקורונה?

טוב, חפרתי קצת, אשמח לקבל חוות דעת של אנשים, מה הייתם עושים במקומי.

תודה מראש :-)

• @kurko1992

אני לא הייתי טס לשום מקום עכשיו. בטח שלא לטיול או חופש.

הבעיה מבחינתי היא לא הסיכון להדבק (אם כי לא לזלזל בזה). ואפילו לא הצורך בבידוד כשחוזרים. הבעיה הכי חמורה מבחינתי היא להתקע במדינה זרה.

התסריט הפחות חמור – חברת התעופה תבטל את הטיסה חזרה ותתקע שם למשך זמן עד שתמצא טיסה חלופית במחיר גבוהה מאד

התסריט היותר חמור – איזור היעד יכנס לבידוד / הסגר / עוצר ותמצא את עצמך תקוע בחדר במלון בהיסטריה – ראה מה קורה עכשיו באיטליה.

אם נגיע לתסריט של איטליה – אני מעדיף לעבור את זה בבית ולא במקום אחר

תזכור שאם אתה לא נוסע אתה לא מפסיד 9500 ש”ח אלא שאתה מפסיד טיול (את הכסף כבר שילמת)

בכל מקרה – תמיד יש סיכוי שעד יום שישי חברות התעופה יבטלו את הטיסות וכן תקבל את הכסף חזרה...

• מורחק

@kurko1992

בלי הרבה הסברים .

כל מילה מיותרת.

לא טסים לשום מקום בשום מחיר ובשום מצב נקודה.

• @אנשיםטובים

בהמשך למה שכתב אנשים:

אם אתה מגיע למצב שבו אתה “תקוע” ביעד כלשהו בחו”ל, יש גם סיכון שחברת ביטוח הנסיעות תסרב להאריך לך את הביטוח הרפואי.

• מורחק

אני אמור לטוס לאיטליה בגלל הקורונה ומקווה שזה יבוטל.

• @אנשיםטובים אמר:

@kurko1992

אני לא הייתי טס לשום מקום עכשיו. בטח שלא לטיול או חופש.

הבעיה מבחינתי היא לא הסיכון להדבק (אם כי לא לזלזל בזה). ואפילו לא הצורך בבידוד כשחוזרים. הבעיה הכי חמורה מבחינתי היא להתקע במדינה זרה.

התסריט הפחות חמור – חברת התעופה תבטל את הטיסה חזרה ותתקע שם למשך זמן עד שתמצא טיסה חלופית במחיר גבוהה מאד

התסריט היותר חמור – איזור היעד יכנס לבידוד / הסגר / עוצר ותמצא את עצמך תקוע בחדר במלון בהיסטריה – ראה מה קורה עכשיו באיטליה.

אם נגיע לתסריט של איטליה – אני מעדיף לעבור את זה בבית ולא במקום אחר

תזכור שאם אתה לא נוסע אתה לא מפסיד 9500 ש”ח אלא שאתה מפסיד טיול (את הכסף כבר שילמת)

בכל מקרה – תמיד יש סיכוי שעד יום שישי חברות התעופה יבטלו את הטיסות וכן תקבל את הכסף חזרה...

קודם כל תודה על התגובה.
    כדי לקחת חלק מ התגובה בצחוק טוב, אם בגלל שלא יהיו טיסות חזרה החברה שלא מוכנה להחזיר לי (ועוד אנשים) את הכסף צריך לקחת אחראיות ולשלם לי מקום והכל לעוד שבוע בלפלנד, יהיה טוב חחח.

עכשיו ברצינות, אני מבין מה שאתה אומר, בגלל זה באתי לבקש חוות דעת, מה אנשים אחרים חושבים :-(

@עמיחי13 אמר:

@אנשיםטובים

בהמשך למה שכתב אנשים:

אם אתה מגיע למצב שבו אתה “תקוע” ביעד כלשהו בחו”ל, יש גם סיכון שחברת ביטוח הנסיעות תסרב להאריך לך את הביטוח הרפואי.

חוקי לעשות דבר כזה?
    סתם מעניין אותי.

• @kurko1992

אני לא הייתי טסה. את הכסף כבר שילמת, אז כמו שאמר לך “אנשיםטובים” – אתה לא תרגיש פתאום מכה בכיס.

ולמה לא הייתי טסה? כי המצב לא צפוי, דברים משתנים בהתראה של שעות (הסגר באיטליה למשל שהוכרז תוך שעות ספורות) ואתה עלול למצוא את עצמך במצב מאוד לא צפוי  ומאוד לא נעים. ואני בכלל לא מדברת על הבידוד כאשר חוזרים לישראל.

לגבי הביטוח הרפואי – אתה קונה ביטוח לתקופה מוגדרת מראש, שזהו זמן הטיול. הסתיים הטיול – הסתיים הביטוח (אלא אם כן חלית שם ואתה מאושפז כבר).

כשהסתיים הביטוח חברת הביטוח יכולה לבטח אותך עוד, ויכולה לא לבטח אותך. אין לה “חובה חוקית” להאריך לך את הביטוח.

וגם אם תנסה לתבוע אותה כשתגיע לארץ (אפשר לחשוב על נימוקי תביעה) – בינתיים ייגרמו לך הרבה הוצאות “מסביב” – לא כדאי לך לדעתי לקחת את הסיכון.

שוב – אני לא הייתי נוסעת ביום שישי.

• @kurko1992

ועוד משהו רציני

כל תעשיית התיירות במצב קשה. אני לא שולל אפשרויות שחברות תעופה, סוכנויות נסיעות וכדומה יגיעו בקרוב לפשיטת רגל. אז לא הייתי בונה על אף אחד שישלם לך על שבוע בלפלנד :)

לגבי הארכת הביטוח – בפוליסות שאני בדקתי נכתב במפורש שאם תרצה להאריך את הביטוח בעודך בחו”ל זה יחשב כפוליסה חדשה מבחינת התנאים ומהמחירים שיהיו נהוגים באותו זמן. בחודש האחרון חברות הביטוח שינו את התנאים שלהם כמה פעמים. הרחבת ביטול נסיעה כמעט ולא נמכרת (או אולי בכלל לא?). אני לא פוסל אפשרות שמחר ישנו גם דברים אחרים...

• @kurko1992

לגבי שיקולים רפואיים, עדיף להתייעץ עם רופא (כולל כמה אינסולין לקחת למידה והשהייה בחו”ל מתארכת). לגבי נושאי ביטוח עם חברת הביטוח הרפואי – למשל, מה קורה אם בגלל הקורונה אתה נתקע ביעד יותר מהמתוכנן או אם מתבטלת הטיסה חזור, איך ואם בכלל אפשר להאריך את הביטוח. אלו הנושאים הראשונים שצריך לבדוק. 

בסופו של דבר, עם התוצאות וההחלטה אתה צריך להתמודד, ועדיף לא לבצע אותה על סמך דעות של אנשים זרים באינטרנט. כדאי אולי למשל לכמת את זה כלכלית: כמה יעלה ביטול (ההפסד של עלות הטיול במידה ואינך יכול לקבל החזרים) לעומת כמה תעלה הנסיעה – מה שכבר שילמת, פלוס עלות בידוד וימי חופש וכו’. כדאי גם לחשוב האם אתה הולך ליהנות מהטיול, או הולך לנסיעה של חשש תמידי (יש כאלו שמטיילים עכשיו ונהנים ויש כאלו שהפחד מוציא להם את כל הכיף מהטיול). 

• @keves160 אמר:

@kurko1992

לגבי שיקולים רפואיים, עדיף להתייעץ עם רופא (כולל כמה אינסולין לקחת למידה והשהייה בחו”ל מתארכת). לגבי נושאי ביטוח עם חברת הביטוח הרפואי – למשל, מה קורה אם בגלל הקורונה אתה נתקע ביעד יותר מהמתוכנן או אם מתבטלת הטיסה חזור, איך ואם בכלל אפשר להאריך את הביטוח. אלו הנושאים הראשונים שצריך לבדוק. 

בסופו של דבר, עם התוצאות וההחלטה אתה צריך להתמודד, ועדיף לא לבצע אותה על סמך דעות של אנשים זרים באינטרנט. כדאי אולי למשל לכמת את זה כלכלית: כמה יעלה ביטול (ההפסד של עלות הטיול במידה ואינך יכול לקבל החזרים) לעומת כמה תעלה הנסיעה – מה שכבר שילמת, פלוס עלות בידוד וימי חופש וכו’. כדאי גם לחשוב האם אתה הולך ליהנות מהטיול, או הולך לנסיעה של חשש תמידי (יש כאלו שמטיילים עכשיו ונהנים ויש כאלו שהפחד מוציא להם את כל הכיף מהטיול). 

לא אחליט בגלל מה שאנשים כותבים לי פה, אני כבר כל הבוקר מדבר עם הההורים שלי וזה ואחליט, אבל תמיד טוב לקרוא חוות דעת מ הצד.

לגבי הסכרת שלי וכל זה, אני יודע.

לגבי ה "כמה אהנה" בטיול, רק בימים אחרונים התחלתי לחשוב שלא אהנה יותר מידי בגלל המצב, אפילו שאני לא מפחד, אבל זה לא אותו דבר היום כמו לפני חודש, יש בזה גם משהו.

באמת שלא יודע מה לעשות, אני מתחיל ללכת לכיוון בלא לנסוע ולצפות שאולי עד חמישי יחליטו החברה לבאל את הטיול ולהחזיר לנו את הכסף. :-(

אעדכן מה אחלטתי עוד כצה ימים.

• מורחק

@kurko1992

סיבכו אותך 7000 תשובות ? 

פשוט וקצר קרא את תגובתי .

מדובר באירוע מסכן חיים ממשי ולכן כך גם צריכה להיות ההתייחסות ללא שום פלפולים ומחשבות יל אולי או איך כן או למרות .

לא נוסעים וזהו.

• @kurko1992

מעבר לתשובות המנומקות (ברובן), 

אולי אוכל להציע לך משהו אחר, פחות מרגש אבל עדיין.

כבר קיבלת חופש מהעבודה.. 

קח את עצמך וטייל בארץ.. 

לפלנד אמנם חורפית, אבל גם בארץ אפשר לטייל ולהנות אם רק מסתכלים עליה כחו”ל.. עשה מסלול הליכה בחרמון, טייל בנחלים ובמפלים, ואפילו סע לנגב. 

תישן במקומות שמתאימים לך ובתקציב שמתאים לך. 

ואז לא תצטרך לוותר לחלוטין.

לפני מספר שנים, אשתי ואני לא יכולנו לנסוע לחו”ל עקב בעיה רפואית בזמן ההריון, החלטנו שאנחנו לא מוותרים, ונסענו לירושלים ל- 5 ימים. שינינו מחשבה בראש והחלטנו שירושלים זה חוץ לארץ, ועשינו בדיוק מה שתיירים עושים ויותר. ותשמע, אחד הטיולים שאנחנו הכי זוכרים. 

• @imeshy אמר:

@kurko1992

מעבר לתשובות המנומקות (ברובן), 

אולי אוכל להציע לך משהו אחר, פחות מרגש אבל עדיין.

כבר קיבלת חופש מהעבודה.. 

קח את עצמך וטייל בארץ.. 

לפלנד אמנם חורפית, אבל גם בארץ אפשר לטייל ולהנות אם רק מסתכלים עליה כחו”ל.. עשה מסלול הליכה בחרמון, טייל בנחלים ובמפלים, ואפילו סע לנגב. 

תישן במקומות שמתאימים לך ובתקציב שמתאים לך. 

ואז לא תצטרך לוותר לחלוטין.

לפני מספר שנים, אשתי ואני לא יכולנו לנסוע לחו”ל עקב בעיה רפואית בזמן ההריון, החלטנו שאנחנו לא מוותרים, ונסענו לירושלים ל- 5 ימים. שינינו מחשבה בראש והחלטנו שירושלים זה חוץ לארץ, ועשינו בדיוק מה שתיירים עושים ויותר. ותשמע, אחד הטיולים שאנחנו הכי זוכרים. 

אם אני לא טס, מעדיף לעבוד, גם ככה אין הרבה עבודה במקום שאני עובד, אז אם אני כבר פה, לפחות שיהיה לי קצץ משכורת החודש חח.

אבל נראה מה יהיה, מחר כנראה יהיה לי תשובה סופית.

• @kurko1992

הבעיה היא שיש מיליון דעות ובאיזשהו שלב יותר מדי מה לקרוא סתם מסבך אותך במעגלים. לכן עדיף להתייעץ במעגל הקרוב או מול אנשי מקצוע (רפואה, ביטוח) ולכתוב חישובי נזק כלכלי לכל החלטה. פחות מלל ודעות להסתבך בהם ויותר מידע. 

• @keves160 אמר:

@kurko1992

הבעיה היא שיש מיליון דעות ובאיזשהו שלב יותר מדי מה לקרוא סתם מסבך אותך במעגלים. לכן עדיף להתייעץ במעגל הקרוב או מול אנשי מקצוע (רפואה, ביטוח) ולכתוב חישובי נזק כלכלי לכל החלטה. פחות מלל ודעות להסתבך בהם ויותר מידע. 

כן, יש בזה משהו באמת.

טוב זזתי לישון, לילה טוב לכולם.

• @kurko1992

אם אתה מחליט לטוס, מטייל ואיכשהו מצליח לחזור ולא מתבודד במקום אחר שבועיים, אתה מסכן את אבא שלך, נקודה.

לא הסברת האם סגרת דיל כולל שעולה 9500 בסוכנות או שהרכבת לבד את הטיול – כי ברגע שהטיסה תבוטל (אם תבוטל) – הם יהיו מחויבים להחזיר לך את כל הסכום. ניסית לדבר איתם? לבדוק אם יש אפשרות שינוי או החזר חלקי?

האם הטיסה עוברת דרך מדינה נוספת שחוקי הקורונה בה יכולים להשתנות מהיום למחר?

המון משתנים, זה לא סכום נמוך, אבל אני הייתי ממליץ להשיג בחזרה חצי ממנו איכשהו ומבטל הכול

• @gauntlet

לא כתבת איך הזמנת אבל אם זה דרך ישראייר אז קראתי שהם אכן מקיימים עדיין את הטיסות ללפלנד, אבל היום הודיעו שמי שרוצה לבטל וחייב בדמי ביטול, יכול להמיר את דמי הביטול לזיכוי של 90 אחוז לשימוש לחופשה באילת.

https://m.ynet.co.il/Articles/56921200

שווה לברר שוב... אולי זה ירכך את העניין הכספי…

ובכל מקרה להמשיך לבדוק כי הדברים משתנים במהירות.

בהצלחה

• מורחק

@adivelednizki

ואז הוא ישלם 10000 שקל ללילה באילת .

עכשיו באילת ינצלו את המצב ויעלו מחירים.

וזה המקרה הטוב.

בתרחיש המחמיר גם המלונות באילת יסגרו או שההתנהלות בארץ תהיה מוגבלת בדרך כזו או אחרת שהטיולים היחידים יהיו במרפסת או בגינה הפרטית.

האופציה הטובה מבין הרעות היא להמעיט בטיולים ויציאות לא חיוניות ובטח לא למקומות הומים.

אבל זו דעתי האישית הלא מלומדת.

• @gauntlet

מצטער שלא עניתי קודם, פשוט כבר הלכתי לישון ורק עכשיו אני בעבודה ויכול לענות.

בגדול החלטתי לא לטוס, יותר מאשר ההורים שלי, לא רוצה לקחת סיכון.

זה טיול מאורגן, ה9500 כלל הכל (טיסות, מלון, ארוחות, הסעות,  אטרקציות).

כל עוד החברה לא רוצה, לא חייבת להחזיר לנו כלום ככה סתם, זה מה שהבנתי, יש לי קלף אחרון שכבר שלחתי להם במייל, נראה מה קורה עם זה מחר בבוקר.

@adivelednizki

הסברתי עכשיו לבחור למעלה, הטיסה הלוך זה עם ישראייר,  החזרה זה עם אל על.

תודה על הכתבה, אבל לאילת לא נוסע חחח, מעדיך להיות בבית.

קיצר, אני ממש מבואס מכל המצב הזה תכלס :-(, ציפיתי לטיול הזה דווקא מאוד :-(

תודה לכל מי שהגיב אגב :-)

• מורחק

@kurko1992

לגבי המבואס להלן דעתי.

גם אני יאלץ לדחות או להקפיא 2 טיולים מתוכננים לחודשים הקרובים.

אבל כאשר מסתכלים על החצי כוס מלאה אז כבר מתכננים 4 טיולים לעונה הבאה .

כאשר הטיולים יוכלו להיות משודרגים ואיכותיים יותר היות וכסף כבר קיים כי הטיולים הנועחים בוטלו והכסף יחזור לבנק.

אז אם זו תפיסת החיים אז האור בקצה המנהרה נראה בברור ובאופן בוהק וזוהר.

בחזרה